Jak szybko znaleźć atrakcyjne nawilżacze powietrza

Ostatnio jednym z kłopotliwych elementów, z jakimi ma do czynienia się człowiek, jest niewłaściwa wilgoć powietrza. Ztwierdzono, że zarówno za bardzo wilgotne, jak i przesuszone powietrze ma zły wpływ na organizm człowieka. W konsekwencji prowadzi to niekiedy do uczuleń czy innych schorzeń. Dużą wagę przywiązuje się więc do troski o czyste i zdrowe powietrze w domach. Dotyczy to nie tylko budynków i lokali prywatnych. Sprawa ta ma tym większe znaczenie dla pomieszczeń, gdzie w tym samym czasie jest wiele osób. Są to przykładowo biura większych przedsiębiorstw, w których często spotykanym przyrządem jest klimatyzacja.

nawilżacz

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Natomiast często spotykanym zjawiskiem w nowych wnętrzach jest zbyt suche powietrze. Wynika to z faktu, że w nowoczesnym budownictwie w większości przypadków wykorzystywane jest centralne ogrzewanie, w wyniku czego poziom wilgotności powietrza znacznie spada (odnośnik źródłowy). Właściwe nawilżacze powietrza umożliwiają jednak odwrócenie tego zjawiska.

Nawilżacze na kaloryfer
Najczęściej występującym przedmiotem, który jest używany do walki ze zbyt suchym powietrzem są ceramiczne nawilżacze zawieszane na grzejniku. Jest to nic innego jak naczynie wypełnione wodą, która pod działaniem wysokiej temperatury paruje i zwiększa wilgotność w pomieszczeniu. Tego rodzaju nawilżacze mają jednak bardzo małą skuteczność. Ich efekt jest raczej krótkotrwały. Poza tym nierzadko występuje sytuacja, że domownicy zapominają o wlewaniu do niego wody. Jego niezaprzeczalną zaletą jest natomiast w każdym przypadku niewysoki koszt. Z drugiej strony jednak czasami można zapłacić większą kwotę za wyższą skuteczność urządzenia (zobacz więcej).

Nawilżacze dekoracyjne
Przedmioty dekoracyjne kojarzą się zwykle z elementami tradycyjnymi, niezbyt nowoczesnymi. Tymczasem nowego typu nawilżacz powietrza może być i efektywny, bo opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach, i być przedmiotem dekoracyjnym. Aktualnie coraz większą popularność zdobyły urządzenia ultradźwiękowe, których efektywność jest bardzo wysoka. Urządzenia takie oferowane są obecnie właściwe w dowolnych kształtach. Można więc na przykład dopasować przyrząd do pokoju dziecinnego, kupując nawilżacz w kształcie zwierzątka. Używane są również ozdobne nawilżacze na parę, które dodatkowo emitują delikatne kolorowe światło.