Jak trzeba malować ściany aby nie powstały smugi?

Malowanie ścian jest to najłatwiejszy oraz najszybszy sposób na widowiskowe zmiany w wyglądzie domu.
Najlepiej by było, gdyby wykonali to profesjonalni malarze, jednak dziś jest dużo przewodników w internecie, które mogą poprowadzić nas przez wszystkie etapy malowania sufitów oraz ścian.

malarze

Autor: Heritage Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności trzeba powynosić z pomieszczenia wszystkie meble. Jeżeli jest to niewykonalne, umieszczamy je na środku pokoju i przykrywamy malarską folią. W ten sposób także podłoga musi zostać zabezpieczona oraz okna i drzwi.

Ta wskazówka spod linku (https://www.lukadimeble.com/) będzie Ci odpowiadać, ponieważ także mówi o nakreślanym w tym materiale wątku. Co nie mniej warte odnotowania, robi to w porywający sposób.

Malarska taśma posłuży do zakrycia ościeżnic, podłogowych listew i włączników oświetlenia. Maleńkie guziczki czy też śrubki możemy posmarować wazeliną. Wystarczy po pomalowaniu przetrzeć je wilgotną szmatką, żeby niepotrzebna farba zeszła razem z tłuszczem. Aby ściany były pięknie pomalowane, nie można by zapomnieć o przygotowaniu odpowiednich narzędzi. Wałek trzeba przed pierwszym zastosowaniem wyczyścić z kurzu oraz nitek. Możemy wykonać to przy pomocy rolki albo myjąc wałek w wodzie dodając do niej mydło w płynie. Podobnie należy przygotować pędzel. Usunąć trzeba pył i luźne włosie. Umyć go należy w wodzie z mydłem, następnie trzeba go wypłukać i wysuszyć.

Najistotniejszym etapem jest przygotowanie ścian. Od niego zależny będzie efekt finalny malowania. Najpierw należy sprawdzić kondycję ściany. Malarskie prace zawsze rozpoczynamy od pomalowania Sufitu. Na początku pędzlem malujemy miejsca niełatwo dostępne np. przestrzeń wokół lamp czy też sztukaterie. Potem pozostałą część sufitu malujemy w równoległe paski wałkiem z wysięgnikiem. Kolejną warstwę trzeba pokryć farbą malując prostopadłe pasy do tych malowanych poprzednio. Po pomalowaniu sufitu przejść trzeba do malowania ścian.

Na początku malujemy przy użyciu pędzla krawędzie i trudno dostępne przestrzenie. Następnie farbę przelewamy do kuwety oraz maczamy w niej wałek później go odciskając. Farbę nakładać trzeba zdecydowanymi ruchami . Pamiętać trzeba, że chaotyczne posunięcia mogą powodować na ścianie smugi.