Jak urozmaicić wnętrza w naszym własnym domu?

Istnieje wiele metod na to, aby ożywić pomieszczenia w naszym domu. Jest to niezwykle istotne, bowiem w zbyt przytłaczających, ciemnych pomieszczeniach atmosfera nie nakłania ani do zabawy, ani do relaksu. Co bardziej wprawieni kreatorzy mieszkań wykorzystują różne sztuczki, aby nadać wnętrzom oryginalniejszego, bardziej przyjemnego charakteru, ale chyba najprostszą metodą jest w tym przypadku po prostu zabawa kolorem.
Ożywione wnętrza powinny odznaczać się jasnymi, „ciepłymi” barwami. Tyczy się to zarówno kolorów ścian, jak i mebli.

Eleganckie krzesło Anita

Autor: GABER
Źródło: GABER

Rzecz jasna nie należy przesadzać w drugą stronę – zbyt pstrokate wnętrza bardziej zniechęcają niż przyciągają i mogą wyraźnie wpływać na komfort podczas wypoczywania. Niemniej, jeśli wybieramy kolory rozsądnie, możemy pokusić się o bardziej odważne realizacje. Możemy w tym celu wykorzystać chociażby rozmaite odcienie farb na każdej ze ścian w danym pomieszczeniu bądź też kupić meble do jadalni czy do salonu w bardziej nietypowych kolorach – np. czerwone lub niebieskie. Kolorowe meble z pewnością spiszą się oczywiście również w pokoju dziecięcym (np. – sofy jednoosobowe). Tego typu meble dziecięce spodobają się na pewno naszemu maluchowi, gdyż dzieci przepadają za kolorowym otoczeniem tym bardziej jeżeli przebywają w danym miejscu długi czas (zobacz np. te meble do pokoju młodzieżowego).

Niewątpliwie zabawa kolorami zarówno jeśli chodzi o ściany, jak i meble to jedynie jeden z wariantów na ożywienie pomieszczeń, niemniej najbardziej efektywna i nieskomplikowana. Rzecz jasna można zadbać również o to, by umieszczane meble nie tylko posiadały ciekawą barwę, ale także nowatorski fason. W tej sytuacji możemy na przykład zamiast typowego fotela zamówić do dziecięcego pokoju fotel fotel biurowy wrocław w kształcie kwiatu, a do salonu zamiast typowej lampy zakupić dekoracyjną lampę np. w kształcie palmy. Oczywiście to tylko przykłady, bo opcji na rynku w tym względzie jest naprawdę dużo. Chodzi o to, by zamawiać meble – i to nie tylko meble dziecięce – w bardziej nietuzinkowych, ciekawych kształtach. Dzięki temu rzucają się one w oczy, a i całe pomieszczenie nabiera wtedy bardziej ciekawego charakteru, sprawiając, że chętniej w nim przebywamy. Unikajmy natomiast szarych, ciemnych kolorów – pomieszczenie nie tylko się wówczas optycznie zmniejsza, ale i wpływa niekorzystnie na nasz nastrój.