Jak urządzać pokój dziecka? Co jest najistotniejsze, na co na pewno zwrócić uwagę?

Dzieci to szczęście, ale i obowiązki. Przekonujemy się o tym zazwyczaj, kiedy wchodzą w następujące po sobie etapy dojrzewania naszej pociechy. Choć na każdym etapie wygląda to całkowicie inaczej, to jednak jedno zostaje bez zmian. A mianowicie urządzenie pokoju, gdyż już od najwcześniejszych dni życia naszej pociechy powinniśmy zadbać o jak najlepsze meble dziecięce.

Pokój dziecięcy

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zdajemy sobie sprawę najistotniejsze i priorytetowe dla każdego rodzica jest dbanie o bezpieczeństwo jego dziecka. Skąd wziąć gwarancję iż łóżeczka czy też meble dla naszej pociechy, które chcemy kupić są w 100% bezpieczne? Bez wątpienia niezwykle istotne w tego typu kwestii są państwowe i Europejskie standardy na łóżeczka dziecięce.

Określają one cechy wykonanych z drewna łóżek dla dzieci, oraz ich specyfikację techniczną, między innymi potrafią określić takie rzeczy jak przestrzeń pomiędzy szczebelkami, największa wysokość materaca która może zapewnić bezpieczeństwo najmłodszemu, typ zaokrąglenia kantów, trwałość łóżeczka na obciążenie oraz inne. Przed przyjściem do sprzedaży łóżeczko powinno zostać przetestowane w zewnętrznej firmie by zatwierdzić zgodność jego parametrów z przyjętymi normami. Już to daje to rodzicowi istotna wskazówkę na temat łóżeczka i jego wytwórcy.

Następną znaczącą wskazówką niezbędną przy wybieraniu łóżeczka jest jego wytrzymałość na uszkodzenia. Nie zapominaj, że łóżeczko chociaż kupowane dla naszej pociechy będzie używane nie tylko do snu, ale też w czasie zwyczajnej opieki dziecka.

Interesuje Cię, czym są autorskie źródła (www.grandpol.de/)? Jeśli tak, to należy wejść w poniższy link i tam znajdziesz masę frapujących informacji na ten temat.

W takiej sytuacji może dojść do uszkodzenia mebelku, a każde zniszczenie powierzchni mebelka grozi skaleczeniem dziecka. Dlatego po nawet najmniejszym zniszczeniu łóżeczko tak naprawdę nie nadaje się do użycia – www.

Meble dla dzieci zazwyczaj kupuje się pod postacią elementów, które później trzeba skręcić w domu. Dlatego też niezwykle istotną sprawą jest prawidłowy montaż łóżeczka i mebli dla naszej pociechy. W czasie montażu należy zwrócić konkretną uwagę na to, żeby użyć wszystkich dostępnych z produktem okuć i dokładnie zmontować mebel zgodnie z instrukcją. Pamiętaj, że każda luźniejsza śruba może powodować uszkodzenie mebelka bądź niebezpieczne skaleczenie dziecka, należy regularnie kontrolować stan mebelka.