Jak urządzić kuchnię, aby była funkcjonalnym i jednocześnie reprezentacyjnym pomieszczeniem naszego mieszkania

Chociaż kuchnia jest głównie królestwem żony gospodarza, to w tym pomieszczeniu bardzo często koncentruje się życie całej rodziny. Zwłaszcza w kameralnych mieszkaniach, gdzie niewielka powierzchnia nie pozwala na to, aby przyjmować przybyłych sąsiadów np. w pokoju dziennym, to kuchnia bywa również wizytówką całego domu. Omówmy zatem garść pomysłów na interesującą aranżację, a te jesteśmy w stanie zrealizować we własnym zakresie przy całkiem niedużym nakładzie finansowym.

Lampa wisząca

Autor: FALKO
Źródło: FALKO
W kuchni wykorzystuje się chyba najwięcej wody. Każda pani domu potrzebuje jej zarówno do gotowania dań, jak i do zmywania talerzy i sztućców. Z tego powodu lwia część reprezentantów naszego społeczeństwa kupuje w sklepach kafelki, żeby później wyłożyć nimi ścianki oraz podłogę. Sęk w tym, żeby wybrać niebanalną glazurę, a my możemy tutaj zarekomendować płytki włoskie renomowanych wytwórców.

Każdy klient może wybierać z szerokiej oferty handlowej i w zależności od upodobań zakupić najlepsze modele. Do nowocześnie urządzonych pomieszczeń doskonale będą pasować sporej wielkości kafle, które kształtem zewnętrznym przypominają zwyczajny beton, lecz w połączeniu z intensywną czerwienią mebli robią kosmiczne wrażenie.

Ten sensowny serwis (http://maszyny-jantech.pl/baterie-do-wozkow-widlowych/) posiada ciekawe informacje na omawiany temat, zatem, jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, to sprawdź to koniecznie.

Natomiast płytki włoskie w stylu ruralistycznym sprawdzą się w wiekowych domostwach położonych na terenach wiejskich ().

Teraz coraz częściej w obrębie kuchni zostaje wydzielony pokój jadalny, czyli innymi słowy jadalnia, w której gospodarze i członkowie rodziny spożywają posiłki i prowadzą konwersacje na zupełnie mało znaczące tematy. Na środku zostaje rozłożony stół, przy którym muszą zmieścić się wszyscy lokatorzy. Żeby w tym pomieszczeniu nie wiało monotonią, należy zakupić odpowiednie dodatki, czyli np. ręcznie wyszywany obrus lub bolesławiecką zastawę. Genialnym dodatkiem będą również żyrandole kryształowe – tego typu lampy są dosyć uniwersalne, więc będą pasować do każdego mieszkania ().

Natomiast w tej części pomieszczenia kuchennego, gdzie przyrządza się pożywne śniadania i kolacje, potrzebnych jest co najmniej parę źródeł światła. Niezwykle praktyczne jest dodatkowe oświetlenie nad zlewozmywakiem oraz blatem, na którym najczęściej kroi się jarzyny czy lepi pierogi. A na suficie lub ścianie bocznej można zamontować trzy designerskie lampy (), aby w pomieszczeniu było widno nawet w najbardziej deszczowe dni. Takie oświetlenie może stylem nawiązywać do współczesnych trendów albo tych z zeszłego stulecia – lampy w stylu retro są w dalszym ciągu modne.