Jak urządzić łazienkę? Co jest ważne, o czym warto pamiętać? Co tak faktycznie powinniśmy zrobić, żeby było dobrze?

Łazienka, z reguły nawet najskromniejsza, powinna zachwycać! Rozmaite materiały, jak drewno, płytki czy farba zastosowane z inwencją mogą bez wątpienia czynić cuda w momencie urządzania łazienki. Do tego dodajmy zachwycające baterie i ceramikę, doskonałe i modne dodatki, a nasza wymyślona łazienka stanie się rzeczywistością.

przestronna łazienka

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto trzeba nie zapominać, iż aranżacja łazienki, tym bardziej tej małej niesie ze sobą spore trudności. Rozsądne jej zaprojektowanie zagwarantować może podwójny sukces. Dzięki temu uzyskamy w kwestii praktycznej oraz funkcjonalnej, ale także w dziedzinie estetycznej. Chyba każdy z nas by chciał mieć łazienką piękną i praktyczną. Jak więc to zdobyć? Mała łazienka nie musi być zmorą czy zupełnie niepraktycznym elementem życia rodzinnego. Jeżeli jednakże architektura naszego wnętrza(zobacz narożnik tapicerowany) zapewnia jedynie minimalną przestrzeń na aranżację łazienki (aranżacja wnętrz z One Design z Warszawy), wykonajmy z niej coś wspaniałego.

niewielka łazienka

Autor: Timm Meunier
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno znacznym plusem niewielkiej łazienki podczas jej wykańczania, jest w sumie jej wątpliwa wada, a więc metraż. W taki sposób takie niewielkie przestrzenie do glazurowania czy wyłożenia gresem to niższe koszty kupna koniecznych materiałów. Dzięki temu mamy szansę przemyśleć zastosowanie trochę kosztowniejszych, piękniejszych i modniejszych elementów wyposażenia.W taki sposób, z niewielkiego i niepozornego środka łazienki zrobić można prawdziwy majstersztyk. Niezwykle ważne w małej łazience są detale. Równocześnie ważne jest trzymanie się proporcji. Jeśli więc decydujemy się na dekoracyjną glazurę ścienną, powinniśmy zrównoważyć ją jednobarwnym gresem na podłodze. Wspaniale będzie także się przedstawiał układ kolorowych, dekoracyjnych płytek na podłogę.

Możemy go fajnie poprowadzić naobszar wokół umywalki. Ciekawie również sprawdza jednobarwna, dobrze widoczna farba łazienkowa na ścianach w takiej małej łazience. Warto mądrze dobierać dodatki do niewielkiej łazienki tak, aby wypełniały równocześnie zadania dekoracyjne, jak i użytkowe. Jeżeli nie zapomnimy o tych kilku wskazówkach, to możemy mieć pewność, że nasza niewielka łazienka nie będzie miejscem wstydu, będzie łazienką, którym będziemy mogli się chwalić.