Jak urządzić łazienkę? Jakie meble wybrać, w jaki sposób ją wyposażyć?

Łazienka to pomieszczenie wyjątkowe. Dobrze, żeby była miejscem gustownym, ale przy tym praktycznym. Niezwykle niebagatelne jest, by meble łazienkowe były wytrzymałe i funkcjonalne. Wyposażenie łazienki jest narażone na przeróżne czynniki, między innymi wyższą temperaturę, wilgoć. Nienależycie dopasowane meble pod ich wpływem ulegać puchnięciu lub rozwarstwieniu. Trzeba wiedzieć, że, wbrew pozorom, drewno doskonale sprawdza się w łazienkach, oczywiście tylko jeśli jest polakierowane, co zabezpiecza je przed działaniem wody. Zanim przystąpimy do zakupów, musimy precyzyjnie pomierzyć nasze pomieszczenie. Z wyników, jakie zapewni remont czy metamorfoza naszej łazienki, będziemy korzystać przez długi okres, więc warto dopiąć wszystkie detale na ostatni guzik.

zakupy

Źródło: paceinfonet.org
Planowanie i zakupy dobrze jest zacząć od armatury. Gdy ją zamontujemy możemy bowiem precyzyjnie ocenić, ile miejsca do zagospodarowania pozostało. Warto wspomnieć, iż zlew warto kupować wraz z szafką, która ma być umiejscowiona pod nim, oczywiście, o ile taka alternatywa nas interesuje. Rynek dostarcza bogaty wachlarz jeżeli chodzi o meble łazienkowe. Możemy postawić na produkty szklane, drewniane czy wytworzone z metalu. Do wyboru mamy szafki rewelacyjnie spełniające swoją rolę pod umywalką, szafki wiszące oraz stojące. W zależności od upodobań istnieje opcja mebli (drewniane łóżka) z szufladami, półkami czy drzwiczkami. Warto dokładnie zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebujemyi oczekujemy od tego pomieszczenia. Niewielka łazienka optycznie się powiększy dzięki szafkom wyposażonym w lustra. Musimy wszystko tak przemyśleć, by podczas porannej toalety można było sprawnie przygotować się do wyjścia.

Wizualizacja łazienki, umywalka

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Jeśli mamy do dyspozycji większe pomieszczenie to dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w dwa zlewy, dwa lustra, dwie szafki – w przypadku par, małżeństw możliwe jest, na przykład, równoległe dokonywanie rannej toalety. Wreszcie, dobrze jest mieć na uwadze, że łazienka to także przestrzeń, w której powinniśmy mieć możliwość zrelaksowania się. W związku z tym, oprócz funkcjonalności pomieszczenia, spore znaczenie odgrywa styl. Postawmy na taką, która fantastycznie wpisuje się w nasze oczekiwania i wizje