Jak urządzić pokój dla nastoletniego człowieka, aby to pomieszczenie spełniło jego życzenia

Każdy nastolatek pragnie posiadać na swój użytek to jedno najważniejsze pomieszczenie, czyli własny pokój. To w nim odrabia lekcje i słucha ulubionej piosenki. W młodzieżowym pokoju są podejmowani goście – rówieśnicy naszego młodzieńca. Sama prezencja pomieszczenia nie jest kwestią zbiegu okoliczności. Ściany muszą posiadać odpowiedni odcień, a dokładnie przemyślanej przestrzeni nie mogą psuć peerelowskie dekoracje. Spośród wszystkich rzeczy najbardziej rozpoznawalne są młodzieżowe meble.

pokój nastolatki

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Nowoczesne meble dla nastolatek wyróżniają się prostotą i funkcjonalnością. Spokojne kolory komponują się ze sobą, tworząc bardzo nieszablonowe połączenia. Do takich mebli w nowoczesnym stylu najlepiej będą pasować dodatki w podobnych odcieniach, czyli różnokolorowy, puszysty dywan, niebanalny żyrandol i zasłony z lejącego się materiału. A jeśli pomieszczenie zarezerwowane na pokój ma dość dużą powierzchnię, to można pomyśleć o ustawieniu jeszcze jednego sprzętu, czyli np. kanapy.

Natomiast przykładowy wygląd tego pokoju może prezentować się następująco: szara dwuskrzydłowa otwierana na oścież szafa na palta, tuż w sąsiedztwie wydzielone miejsce do nauki, czyli biurko. A tuż powyżej niego półeczka na lektury, zdjęcie i pamiątki z wakacyjnych wypadów. Po drugiej stronie pokoju, tuż obok drzwi, stoi komoda z 4 szufladami, przeznaczonymi na przechowywanie bielizny. A w nieodległym sąsiedztwie znajduje się komfortowe łoże, które za dnia jest nakryte zielono-żółtą kapą i pełni także funkcję kanapy (marka wajnert). Młodzieżowe meble jesteśmy w stanie kupić praktycznie w każdym sklepie, który ma w swojej ofercie tego typu sprzęty do domów.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com

Na takie kosztowne, ale i zaplanowane, sprawunki warto udać się razem z nastoletnim synem. Jeżeli nastolatkowie sami dokonają wyboru danego modelu, to o wiele chętniej będą spędzać czas we własnym pokoju, a może nawet z większą weną zabiorą się do odrabiania lekcji. Branie pod uwagę gustów naszych dzieci jest najistotniejszym kryterium. Jeżeli umeblujemy pokój nie zważając na zdanie młodzieży, to możemy spodziewać następnej domowej awantury. Nie zapominajmy, że czasem warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale w zamian za to spędzać długie zimowe wieczory w spokojnej i typowo rodzinnej atmosferze. W końcu rzeczone wcześniej pieniądze szczęścia przecież nie dają.