Jak urządzić rodzinną łazienkę?

Łazienka wykończona odpowiednimi materiałami, z dodatkami w formie dobrej ceramiki może wyglądać na pewno elegancko. Doskonałym sposobem na stworzenie zachwycającej, ale ponadczasowej łazienki są odniesienia do natury, czego przykładem mogą być kafle o fakturze kamienia, nadające wnętrzu ekologicznego charakteru.

płytki łazienkowe

Autor: Erich Ferdinand
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wykreować łazienkę w opisanym stylu?
Interesujące jest to, że funkcję najważniejszego ornamentu w takim wnętrzu mogą pełnić same płytki łazienkowe – wystarczy postawić na dekoracyjny wzór oraz zaaranżować lustro, które spotęguje osiągnięty efekt.

Jeżeli chcesz poznać inny podobny punkt widzenia na rozpatrywaną w tym materiale sprawę, to przeczytaj więcej w omówieniu (http://www.stargres.pl/), które poszerzy Twoją wiedzę.

Do tego najlepiej dopasować wysokiej jakości wyposażenie o minimalistycznym charakterze. Dobrze sprawdzi się ceramika Duravit. Umywalka i sedes wykonane w bliźniaczej, eleganckiej linii projektowej przetrwają próbę czasu i nie stracą szybko na aktualności. Pragnąc wyeksponować piękną umywalkę nablatową, warto zaaranżować ją na wiszącej szafce z pojedynczą szufladą, w której schowamy syfon. Tak dopasowane materiały wykończeniowe oraz wyposażenie łazienki zadecydują o tym, że ostateczny wygląd przestrzeni będzie spójny, ponadczasowy i zgodny z obowiązującymi trendami.

Barwy, faktury i pokrycia ścian zainspirowane naturą i ceniona ceramika Duravit są zawsze trafionym pomysłem, bo są niestarzejącym się sposobem na modną łazienkę. Płytki łazienkowe można uzupełnić mozaiką, zaprojektowaną nad umywalką oraz wanną. Jej kolor powinien być dopasowany do pozostałych wykorzystanych materiałów. Pragnąc z z biegiem lat odrobinę zmienić wnętrze, możemy wzbogacić je o przyciągające wzrok elementy. Warto sięgnąć po klasyki wzornictwa, a więc antyki oraz lustra. Nie zapominajmy też o ciekawych projektach młodych polskich projektantów. Zabiegi pielęgnacyjne w tak wykreowanym wnętrzu, w którym każdy detal ma swoje zadanie, staną się bardzo przyjemną czynnością oraz wyczekiwanym punktem w napiętym planie dnia codziennego.

Aby jednak osiągnąć całkowity sukces wykończeniowy, powinniśmy zwrócić uwagę, by aranżacja łazienki nawiązywała kolorystyką do reszty mieszkania, na przykład łącząc jasne odcienie z ciepłym drewnem, które pojawią się także w salonie czy sypialni.