Jak urządzić własne mieszkanie w stylu prowansalskim?

Co należy zrobić przy umeblowaniu lokalu? Trzeba rozpocząć od odpowiedzi na pytanie w jakim stylu fantazjujemy zagospodarować mieszkanie. Jeśli nie lubimy współczesnych trendów, a bliżej nam do słonecznych klimatów, chcemy zgodzić się na charakter prowansalski albo też toskański.

posiadłość wiejska

Autor: Doug Coldwell
Źródło: http://www.flickr.com
Dom umeblowany w stylu wiejskim, pod niektórymi względami kojarzy się z modą wiejską. Podobne mieszkania są sielankowe, na skutek tego wydają się rozległe, gościnne. Nurt prowansalski wykorzystuje surowce zwykłe takie jak ceramika, wywołując beztroski klimat.

Wyróżnia się złudną banalnością. Jasne i naturalne sprzęty wyglądają na poszarzałe dzięki bieleniu lub woskowaniu. W charakterystycznym rustykalnym wnętrzu, powinien znaleźć się dekoracyjny z drzewa sprzęt, ze znaczną ilością szafek, z wyeksponowanymi dekoracyjnymi talerzami. Charakterystyczne dla Francji kolorowe naturalne tkaniny. Dobrze też zwrócić uwagę również na drzwi, okna oraz schody (przykładowo: na tej stronie).

Wyróżniające tonacje to żółty beż i biel.

Omawiany wątek Cię zainteresował? Więc odszukaj stronę (https://sklep.doko.pl/pl/p/Wylacznik-roznicowo-nadpradowy-CKN6-161NB003-241114-EATON/3437), gdyż znajdziesz tam interesujące informacje, opisujące to zagadnienie.

Pozostałe barwy to błękity. Kraina historyczna w południowo-wschodniej Francji wiąże się z lawendą, dlatego dobrym dodatkiem mogą być niewielkie ozdobne torebki wypełnione wysuszonym kwiatem tej rośliny. Idealnym dodatkiem kompozycji mogą być również ocynkowane naczynia lub pojemniki z drzewa. Pokoje w stylu toskańskim bardzo dużo czerpią z natury, stąd należy zastosować pnącą się zieleń. Wszystkie szczegóły powinny sprawiać uczucie ciepła i trochę nawiązywać do stylu rustykalnego. Jeśli jest taka ewentualność, sufit można przyozdobić freskami. Taka ozdoba nada pomieszczeniu lekkości. Wyposażając dom w takim stylu powinno się nie zapominać o tym, że przestrzeń na zewnątrz jest równie ważna, jak ta wewnątrz. Gdy jesteśmy właścicielami sadu, warto zatroszczyć się o niewielką, urokliwą fontannę. Bez względu jednak na styl jaki wybraliśmy, przy każdym projekcie przydatne są odpowiednie narzędzia, jak przykładowo – do spawania i lutowania.