Jak w ciekawy sposób oświetlić wnętrze domu, czyli słowo o gustach Polaków i chęci przełamania konwencji

oświetlenie
Dekorowanie wnętrz być może nie jest zajęciem nazbyt nużącym, lecz wymaga od projektanta wielkiej inwencji twórczej, szczególnie wtedy, kiedy pomieszczenia są niewielkie bądź ich posiadacze nie są w stanie przeznaczyć wszystkich dostępnych środków finansowych na całościowy remont. Można rzecz jasna poszukać architekta wnętrz, ale w takim przypadku koszt odświeżenia mieszkania dodatkowo wzrośnie.

oświetlenie
Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście w prasie i sieci znajdziemy sporo artykułów, których redaktorzy podpowiadają, jak za małe pieniądze zmienić wystrój mieszkalnych pomieszczeń. Teraz skupmy się zatem na kwestiach związanych z szeroko pojętą tematyką oświetlenia. Łazienka nie jest uważana za najbardziej reprezentacyjne miejsce, ale i tutaj zaglądają goście zaproszeni na popołudniową kawę. A dobre oświetlenie bywa atutem, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę nieduże toalety, które odnajdziemy w każdym komunistycznym dziesięciopiętrowcu. Jednak czysto utylitarne aspekty nie w każdym przypadku przeważają – niektórzy gospodarze dbają także o to, aby podczas kąpieli nie brakło im wrażeń, rzecz jasna tych estetycznych. Montowanie oświetlenia nad lustrem stopniowo staje się powszechnym zwyczajem.

Jednakże żyrandole łazienkowe mogą łamać taki schemat i zostać doskonałym uzupełnieniem innych źródeł światła. Do niebanalnie wyposażonej łazienki warto wybrać żyrandol ze stali kwasoodpornej, który został udekorowany szklanymi kloszami w kształcie drobnych kuleczek. Natomiast w pokojach dzieci potrzebne bywa nieco delikatniejsze źródło światła. Mali chłopcy nie lubią zasypiać w pomieszczeniach, gdzie panują egipskie ciemności. Wielu opiekunów prawnych zamawia wolnostojące lampki, które potem stają się własnością kolejnego potomka. I w tym przypadku warto zmienić swoje upodobania, a kinkiet dla dzieci może okazać się najlepszą alternatywą, szczególnie że takie źródła światła są ozdabiane wizerunkami słynnych postaci z baśni. www.skleposwietlenie.pl/1635-zyrandole-wloskie http://skleposwietlenie.pl/1655-kinkiety-dla-dzieci www.skleposwietlenie.pl/1632-zyrandole

oświetlenie
Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Kreatywni oraz inteligentni właściciele domów nie potrzebują wertować kolorowej prasy w poszukiwaniu niesztampowych pomysłów. Wystarczy, że w trakcie zakupów w pobliskim spożywczaku spostrzegą wentylator, a błyskawicznie w ich głowach zrodzi się interesujący pomysł. Otóż, pomyślą o nabyciu lampy z wiatrakiem, którą następnie zamontują w salonie albo sypialni. Natomiast pasjonaci przedwojennego stylu wybiorą lampy marki Reccagni Angelo , które są produkowane aż na Półwyspie Apenińskim i odznaczają się starannością wykonania oraz użyciem surowców wysokiej jakości, więc pokój dzienny z tak wyjątkowym oświetleniem będzie prawdziwą ozdobą całego mieszkania.