Jak w udany sposób odświeżyć lokum

Okres letni to okres, w jakim wykonujemy najwięcej prac remontowo-budowlanych w naszych domach. Nic dziwnego, o tej porze roku znacznie szybciej wyschnie farba na ścianach albo też środek do klejenia tapet. Warto pamiętać, iż bardzo często nawet niewielkim kosztem jesteśmy w stanie szybko oraz przyjemnie odświeżyć nasze mieszkanie.

tapety na ścianie

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Najprostszym i jednym z tańszych metod na zmianę designu w naszym domu są fototapety (poznaj przykłady). Gdy już zdecydujemy się na jakieś ulubione zdjęcie, wystarczy jedynie odpowiednio przygotować ścianę oraz równo nakleić aby już po krótkim czasie cieszyć się zupełnie nowym, odmienionym wyglądem pokoju. Odpowiednio dobrana fototapeta jest w stanie naprawdę zmienić oblicze danego pomieszczenia. Dodatkową frajdą jest fakt, iż mamy możliwość przygotować fototapety z naszymi ulubionymi fotografiami a odpowiednia firma wydrukuje je we właściwym formacie, nadającym się do naklejenia na ścianę. W skutek przemyślanego remontu mieszkania możemy zaoszczędzić również odrobinę przestrzeni a także wizualnie zwiększyć przestrzeń mieszkania. Całą sprawę załatwi umiejętny dobór farb a remontowane pomieszczenie może wydawać się nieco bardziej przestronne. Ciekawym rozwiązaniem, często używanym w niewielkich powierzchniowo mieszkaniach są drzwi łamane. Plusem tych drzwi jest fakt, że są one proste w instalacji oraz nie wymagają znacznej przestrzeni (pełna oferta drzwi łamanych na Ceneo). Kiedy mamy niestandardowy wymiar drzwi w naszym domu, mamy zawsze możliwość zamówienia konkretnej wielkości drzwi łamane, które mogą być przygotowane na wymiar.

Następnym elementem, który może totalnie zmienić nasz dom jest podłoga. Wielu osobom marzy się wytrzymała, zrobiona z drewna podłoga (poznaj wolplan wylewki warszawa) jednak należy pamiętać, iż taki typ podłogi wygląda dobrze tylko w większych przestrzeniach. Dodatkowo należy pamiętać o regularnej konserwacji, która może być cokolwiek kłopotliwa. Idealnym rozwiązaniem, które docenianie jest w wielu domach są płytki gresowe. Ten rodzaj płytek możemy kleić zarówno na podłodze jak i na ścianach.

Ze względu na właściwości materiału, płytki gresowe znajdują swoje zastosowanie także na zewnątrz budynków. Można je więc użyć np. na balkonie czy tarasie. Ten rodzaj płytek jest bardziej mocny i odporny na zmienną pogodę aniżeli płytki wykonane z ceramiki, dlatego nie trzeba się martwić o ich długotrwałość. Nawet po wielu latach wciąż będą cieszyć swoim nieskazitelnym wyglądem.