Jak wybierać biurko? Na jakiego typu kwestie zwracać uwagę? Co jest ważne?

Jak najkorzystniej zdecydować się na biurko dla dziecka, ucznia czy osoby dorosłej? Na które kwestie zwracać uwagę? Co jest najważniejsze, ażeby zakupione biurko rzeczywiście pełniło swoje zadania?

biurko

Źródło: pixabay.com

Jak kupujemy biurko najlepiej zwrócić uwagę na wymiary. Standardowe wymiary blatu prostokątnego wynoszą osiemdziesiąt-dziewięćdziesiąt cm.

Aby zdobyć świeże dane na opisywane zagadnienie sięgnij po więcej (https://radochygospochy.pl/) – one na pewno także Cię zaintrygują. Sprawdź to samodzielnie.

głębokości oraz sto dwadzieścia-sto sześćdziesiąt szerokości. Wysokość powinna wynosić 72-75 cm dla osoby, która ma przeciętny wzrost, jednakowoż dla wysokich osób najbardziej odpowiednia jest wysokość to osiemdziesiąt, a czasem i 85 (biurka na zamówienie). Pod biurkiem najbardziej korzystnie zostawić wolną przestrzeń na nogi. Najlepiej jak ma szerokość min. 70 cm i głębokość 60 cm.

Odległość pomiędzy blatem biurka a wysokością siedziska musi mieć około 25 centymetrów. W tej sytuacji bardzo dobrym rozwiązaniem są biurka na wymiar, które idealnie wpasują się w obszar każdego pokoju. Do dużej ilości miejsc takie właśnie biurko będzie wpasowane najlepiej ( regulowane). Inna sprawa jest z takim meblem dla dziecka, gdyż jak najbardziej odmienne będą jego wymiary. Dość często pierwsze biurko zakupuje się w takiej sytuacji, jak dziecko wybiera się do szkoły. Ma ono w tej sytuacji około sześciu lat oraz przeciętnie 115-125 centymetrów wzrostu.

Tego typu biurka dla pierwszoklasisty muszą mieć 55 centymetrów wysokości. Takie biurko nie musi być jednakże duże, gdyż wystarczy blat, który będzie głęboki na 50 cm i szeroki na 60-75 cm. Tego rodzaju biurko będzie służyło głównie do pisania i rysowania, lecz dobrze jak będzie mieć regulację. Najbardziej istotne jest jednak to, by takie biurko było jak najbardziej dopasowane do użytkownika, więc nie warto kierować się standardowymi wymiarami. Najbardziej istotne, by siedząc przy biurku przy normalnej postawie, kąt między ramieniem a przedramieniem oraz kąt między podudziem a łydką były prostymi kątami.