Jak wybrać meble do ogrodu, by były solidne i wspaniale się prezentowały. Istotny jest materiał, z którego są zrobione

Salon letni, czyli nasz ogród zasługuje na wspaniałą oprawę. Meble ogrodowe tak więc należy wybierać z prawdziwą starannością, by czuć się w nim wspaniale. Mało jest chyba spraw tak miłych, tak cudownych chwil, jak taki czas spędzony letnią porą w ogrodzie. Aby poczuć się komfortowo trzeba postawić na nowoczesne meble ogrodowe.

meble ogrodowe

Autor: Lila Quander
Źródło: http://www.flickr.com
Taras czy ogrodowa altana powinny wyglądać pięknie jak salon w domu. Jednakże takie meble powinny być inne, przede wszystkim muszą być wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Stąd więc spotykane materiały naturalne, jak drewno, rattan lub wiklina są zastępowana imitacją. Często są wytworzone z tworzywa sztucznego, typu poliwęglan, gdyż są bardzo trwałe, nie potrzebują także zbyt dużej pielęgnacji. Wyglądają coraz bardziej naturalnie, co jest wielkim plusem, bo jeszcze parę lat wcześniej nie było to takie oczywiste, ponieważ nowoczesne meble ogrodowe prezentują się zupełnie inaczej, na przykład tak, jak w tym sklepie meblowym.

sofa ogrodowa

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Być może jednakowoż nie wyobrażamy sobie odpoczynku w ogrodzie na meblach innych niż drewniane. Jeżeli tak, to trzeba wybrać meble z egzotycznego teaku. Takie drewno nie jest dosyć twarde, ale zawiera dość duże ilości naturalnych olejków i kwasu krzemowego. Dzięki temu są całkowicie odporne na wodę. Najlepiej wytrzymuje utrudnione warunki i bardzo dobrze się prezentuje. Oferowany jest w bogatej palecie odcieni zaczynając od białej po ciemną. Inny materiał, rattan jest przywożony przeważnie z Indonezji. Meble z tych naturalnych pędów bardzo często są barwione i zabezpieczone lakierem. Gwarantuje to wyjątkowe wizualne efekty. Idealnie wkomponowują się w zieleń oraz kolory kwiatów, są przy tym lekkie i elastyczne. Meble wiklinowe natomiast wymagają stałej konserwacji, ponieważ jest ona dość krucha i niedobrze wytrzymuje wilgoć.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie frapujący, to szybko kliknij tu i sprawdź tamto opracowanie (https://mulczowanie.pl/frezowanie-pni/) – w tamtym miejscu też zobaczysz dużo ciekawych informacji.

Musi być właściwie zabezpieczona, nie powinna być także w pobliżu źródeł ciepła, ponieważ bardzo szybko wysycha i może się złamać. Nie dziwmy się więc, iż wiele osób wybiera imitacje ratanu, są to meble z syntetycznych włókien. Najbardziej znany jest technorattan. Jest bardzo solidny i odporny na ciężkie warunki atmosferyczne, nie są nieodzowne specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne, należy go tylko umyć. Wyglądem natomiast przypomina swój naturalny odpowiednik.