Jak wybrać odpowiednią wannę? – czytaj na ten temat więcej

Mimo że w naszych łazienkach coraz częściej dostrzec można kabiny prysznicowe, to i tak wanny ciągle są bardzo popularne. Wiele osób nie wyobraża sobie, że może urządzić łazienkę, nie wstawiając do niej wanny. Jaki jednak model wanny kupić, skoro w sklepach jest ich tak bardzo duży wybór?

Wanna jest bez wątpienia elementarnym elementem wyposażenia łazienki. Wybór idealnej wanny nie jest dzisiaj łatwą sprawą. W sklepach , które prowadzą sprzedaż ceramiki przeznaczonej do łazienki znaleźć można bardzo duży wybór, począwszy od prostych i tradycyjnych modeli wanien aż po wanny – sprawdź tutaj – , które mają charakter naprawdę luksusowy. Wśród tych ostatnich wymieniane są wanny z hydromasażem – przejrzyj wanny z hydromasażem. Wanny z hydromasażem sprzedawane są w klasycznym kształcie prostokąta, ale można postawić na wannę o nieregularnym kształcie. Z całą pewnością wanny te mają zaskakująco nowoczesny design. Bez względu na to, jaki kształt wanny wybierzemy będziemy mieli możliwość skorzystania z masażu w zaciszu domowej łazienki. Wanna wyposażona w dysze do hydromasażu pozwoli każdemu poczuć czym jest prawdziwy luksus.

Łazienka, wanna wbudowana  w schody Filon

Autor: Aquaform
Źródło: Aquaform

Każda wanna wymaga od nas solidnej konserwacji. W przypadku wanien , które mają dysze do hydromasażu odpowiednia konserwacja nabiera naprawdę wielkiego znaczenia. Dbając o nią w prawidłowy sposób, długo będziemy mogli cieszyć się z możliwości wypoczynku w niezwykle przyjemnych, wpływających właściwie na nasze zdrowie, warunkach. Naszym najbardziej istotnym zadaniem jest czyszczenie orurowania wanny. Czyszczenie to powinno się przeprowadzić najpóźniej po wzięciu ośmiu kąpieli.

Jeżeli zaniedbamy oczyszczanie orurowania, to naprawdę bardzo szybko dysze gwarantujące nam miły masaż mogą się zatkać. Zbyt rzadkie czyszczenie to także ryzyko rozwoju pleśni i grzybów, a to już stanowi bardzo duże zagrożenie dla naszej kondycji zdrowotnej. Poza tym z wanny będzie wydobywał się mało przyjemny aromat, kąpiel w takich warunkach na pewno nie będzie mogła zostać zaliczona do wyjątkowo udanych. Powierzchnię wanny można czyścić dokładnie w taki sam sposób, w jaki czyści się klasyczne wanny. Do kąpieli w wannie z dyszami do hydromasażu nie wolno dodawać płynów do kąpieli, które bardzo silnie się pienią, zabronione jest także stosowanie do mycia ciała klasycznego mydła. Tego rodzaju środki chemiczne niezbyt dobrze wpływają na znajdujące się w wannie dysze.