Jak wyekwipować salon z jadalnią? Interesujące aranżacje

Salon z pokojem stołowym jest to połączenie, które w ostatnim czasie powraca do łask. W jaki sposób jednak umeblować jeden pokój o dwóch przeznaczeniach?
Salon z jadalnią możesz zaaranżować na wiele metod.

Nawet w małym pokoju możemy odseparować dwie zony. Pokój stołowy w salonie możesz zorganizować na zasadzie lekkiego przejścia czy kontrastu. Pierwsza możliwość będzie z pewnością bezpieczniejsza a także częściej widywana. Druga wymaga troszeczkę odwagi jak też dobrego pomysłu. W obydwu wypadkach każdej części pokoju warto poświęcić tak samo mnóstwo uwagi.
dzieci

Autor: Garneczki
Źródło: http://www.garneczki.pl
W organizowaniu salonu z pokojem stołowym najistotniejszy jest wybór podstawowych mebli, tj. sofa bądź krzesła. Sofa określi strefę wypoczynkową, zaś stół z krzesełkami strefę stołową.

Ten aktualny tekst zaciekawił Cię aż tak, że masz ochotę na kolejne? Niezwykle nas to ucieszyło. W takim razie kliknij w podany link.

Zacznijmy od kanapy. To właśnie ona w ogromnej mierze może zdefiniować naszą przestrzeń. Kiedy pokój jest niewielki, nie możesz zaszaleć z jej wielkością. Sofa winna być dwu- co najwyżej trzyosobowa. Stawiając sofę pod ścianą pozyskamy otwartą, jednorodną powierzchnię. Z kolei stawiając kanapę w centrum pokoju, czytelnie wyodrębnimy dwie zony. W ostatniej opcji znakomicie się sprawdzi sofa narożna. Za tak postawioną sofą w salonie możemy ustawić przykładowo konsolę. W następnej kolejności nabywamy stół oraz krzesła do pokoju stołowego. Do niewielkich pokoi lepszy będzie stół owalny. Bezpiecznym wyjściem w aranżowaniu salonu z jadalnią będzie z pewnością nabycie stołu a także krzeseł z jednego zestawu. Jednakże tego rodzaju zestawy nie wyglądają interesująco.

Lepiej wybrać do stołu krzesła z innego zestawu, jednakże w podobnej stylistyce. Możesz także zmieszać przeróżne typy krzesełek, albo wprowadzić choćby jedno inne.