Jak zaaranżować ładną i wygodną kuchnię?

W dobrze urządzonej kuchni bez trudu zmieścisz wszelkie urządzenia, przyszykujesz potrawy, nie przemierzając podczas tych czynności zbędnych kilometrów.
Zobacz, na czym polega reguła trójboku w kuchni, jak zaprojektować blaty kuchenne oraz szafy do zabudowy.

półka
Oceń swą kuchnię. Skontroluj, czy nie popełniłeś błędów w urządzaniu kuchni a także co możesz w niej odmienić. Na początek sam powinieneś zadecydować, czy kuchnia ma być autonomicznym, zamkniętym pomieszczeniem, czy też przestrzenią otwartą. Nie bez znaczenia jest także to, czy w kuchni starczy nam tylko kilka urządzeń, czy jesteśmy miłośnikami nowinek technicznych wyręczających nas w kuchennych pracach.
roztocza

Autor: Kolekcja Mebli Klose
Źródło: Kolekcja Mebli Klose
Zastanów się również, jak robisz zakupy. Jeśli raz na tydzień w hipermarkecie, powinniśmy mieć miejsce na spiżarnię bądź ogromną szafę do składowania produktów. To wszystko wpływa na konieczną powierzchnię i liczbę i ustawienie szafek wiszących. A więc decydując o wyposażeniu wnętrza kuchni, weź pod uwagę swe wymogi, upodobania a także styl życia. Jest jednak parę uniwersalnych zasad, bez jakich kuchnia nie będzie dobrze funkcjonować. projektanci kuchni posługują się regułą trójkąta, jakiego czubki tworzą podstawowe sprzęty: zlew, lodówka i kuchenka. Boki tego trójboku to drogi, jakimi się przemieszczasz, szykując posiłki.

Abyś nie przebiegał niepotrzebnych metrów, przyjmuje się, iż dystanse nie mogą być większe aniżeli 210 cm pomiędzy zlewem a chłodziarką oraz piecykiem oraz 270 cm pomiędzy chłodziarką a kuchenką.

Dochodzisz do przekonania, że warto byłoby poszerzyć swoją wiedzę na wyjaśniany tu temat? Kliknij więc na ten odnośnik i przeczytaj więcej opinii na ten temat (https://radochygospochy.pl/marki/karl-hausmann).

Pamiętaj o należytym oświetleniu. Znakomicie sprawdzi się lampa kuchenna zawieszona ponad kuchennym stołem.