Jak się zabrać za projektowanie łazienki w swoim mieszkaniu, najważniejsze zasady wybierania różnych elementów wyposażenia.

Łazienka jest jednym z trudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń w domu, zwłaszcza jeśli nie będzie ona duża. A że duża część łazienek w naszych blokach do największych nie należy, to niestety ich właściciele są niekiedy zmuszeni iść na kompromis i wybierać pośród różnych opcji.

Przeważnie spór ten będzie dotyczył decyzji między brodzikiem a wanną. Ile jest osób, tyle jest odmiennych zdań w tej kwestii, w praktyce oba te rozwiązania posiadają jakieś wady i zalety i zwyczajnie trzeba nad wszystkim się zastanowić i wybrać lepsze rozwiązanie. Wanny mają ten plus, że da się w nich dużo wygodniej kąpać, wyprać coś większego czy po prostu w niej sobie wygodnie poleżeć. Jednak będą jednak wymagać trochę miejsca, a z tym czasami różnie bywa .

Już teraz wejdź na ten odnośnik i zweryfikuj u źródła (https://wphw.pl/bielizniarki-szynaka), aby mieć stuprocentową gwarancję, że wszystkie wiadomości publikowane na takiej witrynie są miarodajne.

Za to brodziki potrzebują dużo mniej powierzchni, ale ich użycie ogranicza się tylko do szybkiego kąpania się, nie ma raczej możliwości na dłuższy relaks albo zrobienie prania. Planując umeblowanie łazienki należy mieć jeszcze na uwadze to, czy z łazienki korzystać będą małe dzieci, przy nich jednak wanna jest znacznie lepszym rozwiązaniem.

brodzik

Autor: Kaldewei
Źródło: Kaldewei

Poza brodzikiem albo wanną w łazience warto jeszcze zamontować parę sprzętów. Jeżeli nie ma osobnego WC, to koniecznym wyposażeniem będzie muszla klozetowa, warto także pomyśleć o choć niedużej umywalce. Co prawda niektóre osoby decydując się na wannę rezygnuje z zamontowania umywalki, lecz w dłuższym okresie czasu nie będzie to rozwiązanie ani wygodne, ani praktyczne.

Dzisiaj są w sprzedaży malutkie, eleganckie umywalki koło, jakie bez problemów powinno się udać gdzieś umieścić, a w związku z tym pomieszczenie będzie znacznie bardziej wygodne w codziennym użytkowaniu. Uzupełnieniem łazienkowego wyposażenia jest przeważnie też pralka oraz meble, jeśli chodzi o nie trzeba pamiętać o jednej bardzo ważnej sprawie . Urządzanie łazienki warto zacząć od ułożenia wszystkich istotnych sprzętów, a meble mają być tylko uzupełnieniem całości. Trzeba je dobrać tak, żeby spełniały swoje zadanie, a jednocześnie zajmowały jak najmniej cennej powierzchni.