Jaka posadzka będzie najodpowiedniejsza do Twego pokoju dziennego?

Wiele polskich rodzin stoi na progu ważnej decyzji – wybór posadzki do salonu. Panele podłogowe, drewniany parkiet, a może płytki ceramiczne?
Odpowiednio dopasowany surowiec na podłogę w pokoju dziennym gwarantuje wiele lat zadowolenia.

Zła decyzja z kolei może odbijać się przysłowiową czkawką poprzez wiele lat. Najczęściej wybieranym wyjściem, jeśli chodzi o posadzkę w salonie, jednakże nie tylko, będą panele podłogowe. Podstawowym składnikiem decydującym o takim wyborze jest przede wszystkim cena. Na rynku osiągalne są panele w cenie nawet 16,90zł za jeden metr kwadratowy – deska lita. Najczęściej jest to deska warstwowa. Średniej jakości panele kosztują od 20 do 30 zł, natomiast w największym stopniu luksusowe marki takie oscylują w granicy stu zł za metr . Istotne w wypadku podłogowych paneli jest także to, iż ich montaż jest dziecinnie prosty, co na pewno minimalizuje koszta. Większość osób decydujących się na panele czyni to właśnie z tego powodu – ażeby zaoszczędzić na montażu. W razie innych rozwiązań, takich jak choćby płytki ceramiczne, za wyłożenie ich w salonie musimy czasem bardzo słono zapłacić. Panele podłogowe nie generują podobnych sumptów jeśli postawimy na samodzielny montaż. Jeżeli jednak zamyślamy skorzystać z usług fachowca, będzie trzeba ponieść większe koszta – deska warstwowa.
jasny salon
Urządzenia

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Deska lita, czyli kosztowna ekskluzywność. Wiele ludzi uważa, że dopiero posiadając w domu parkiet możemy mówić o drewnianej podłodze – to fałsz.

Panele podłogowe są również z reguły w stu% wykonane z surowców drzewnych, jednak różnica dzieląca je od posadzki z parkietu jest gigantyczna.

Zaciekawił Cię nasz post? Zatem wejdź w link do serwisu meble na wymiar warszawa i ciesz się kolejnymi faktami. W razie pewnych wahań – pisz do nas.

Tak samo wielka dysproporcja jest w opłacie. Za przeciętnej klasy parkiet dębowy zapłacimy od 60 do 95 zł za metr .