Jaką pościel wybrać dla naszych dzieci?

Jeśli chcesz zagwarantować swojemu dziecku komfort snu, powinieneś mu kupić nie tylko wygodne łóżko i materac, ale także zatroszczyć się o dobrą pościel. Czy wiesz, na co zwracać uwagę podczas zakupu, aby maluch przyjemnie spał każdej nocy?
Zacznijmy od rozmiaru pościeli.

Dzieciom najczęściej kupujemy mniejszy, lecz pościel flanelowa (więcej tu ) będzie idealna tak samo dla kilkulatka, jak też dla nastolatka.

Czy przedstawiany artykuł jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź także na pomocne wpisy (https://glazurex.com.pl/porta/), które okażą się nieprawdopodobnie użyteczne.

Poza rozmiarem znaczenie ma wypełnienie pościeli. Sklepy oferują nam tak dużo możliwości, że ciężko jest podjąć decyzję. Nadzwyczajną popularnością cieszą się kołdry z wełny, jakie dają ciepło, a zarazem są bardzo lekkie. Najlepiej jest zdecydować się na wełnę owiec Merynosów, dzięki temu będziemy mieć gwarancję jakości wypełnienia, a dziecko będzie mogło cieszyć się kołdrą przez długi czas. Rodzice wielokrotnie wybierają także wypełnienie puchowe, z powodu niższej ceny oraz jeszcze lepszych walorów grzewczych.

pościel

Autor: DECOFLUX
Źródło: DECOFLUX

Niestety nie jest to odpowiednia kołdra dla alergika, ponieważ może powodować uczulenia. Wtedy pozostają nam kołdry antyalergiczne (więcej tu ), m.in. te z granulatem silikonowym. Nie tylko nie wywołują reakcji alergicznych, lecz również wyróżnia je lekkość i trwałość, gdyż nie odkształcają się od wewnątrz jak wiele innych typów kołder. Sprawdzi się także wypełnienie z bambusa bądź kukurydziane, które wykazuje cechy antybakteryjne oraz antygrzybiczne, tak samo dobre dla małych alergików. Dobrze też zwrócić uwagę na grubość kołdry – idealne są kołdry, jakie sprawdzają się o każdej porze roku. Jeżeli jednak już mamy grubą, mięciutką kołdrę na zimę, powinniśmy zainwestować w coś lżejszego na lato, aby maluch się nie pocił.

Dla dzieci znaczenie mają również poszewki. Wśród dziewczynek szczególnie popularna jest dzisiaj pościel kraina lodu (więcej na ), chłopcy zaś lubią wszelkie poszewki ze smokami, dinozaurami czy samochodami. To my najlepiej wiemy, za czym przepadają nasze szkraby i co jest współcześnie na topie, toteż z pewnością nie będziemy mieć trudności z wyborem.
Wiedząc, na co trzeba zwrócić uwagę, łatwiej ci będzie podjąć właściwe decyzje i kupić kołdrę, w jakiej twoja pociecha przyjemnie uśnie.

Jeśli masz zamiar uzupełnić swoją znajomość rzeczy w tej tematyce, to czytaj tutaj więcej (http://www.szklarz.net/kabiny-i-parawany/) kolejne wiadomości. Wystarczy wejść w ten link.

Korzystniej jest z miejsca wybrać dobrą kołdrę, aniżeli wymieniać ją po paru miesiącach, wydając kolejne pieniądze, co nie będzie zbyt dogodne dla naszego budżetu.