Jaki zasilacz powinno się wybrać do oświetlenia LED i co wziąć pod uwagę w czasie jego nabycia?

Zasilacz pełni ogromnie ważką rolę w oświetleniu ledowym, ponieważ LED to niezmiernie zaawansowana i współczesna technologia naszych czasów. Pożądane byłoby więc dowiedzieć się jakim sposobem funkcjonuje technologia LED i jakie zasilacze wybierać do diod ledowych. Na początku musimy wiedzieć, że w technologii LED stosuje się dwie metody zasilania.

ledy

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
Pierwszą z nich jest strategia napięciowa, natomiast drugą – metoda prądowa. Kupując zasilacz led, musimy wiedzieć, którą metodą zasilane są towary ledowe, z których korzystamy. Jeśli poszukujemy zasilacza do żarówek LED czy też taśm ledowych to dobre okażą się zasilacze napięciowe. Wybierając zasilacz led napięciowy, z pewnością powinnyśmy zwrócić uwagę na jego jakość. Nie należałoby oszczędzać na zasilaczach, albowiem tanie zasilacze zdołają być niedużo skuteczne. Co więcej mogą sprawić uszkodzenie diody.

Warto więc zakupić jakościowy, trwały i markowy zasilacz led, który sprawdzi się przez niezwykle długi okres. Znaczącą rzeczą są także zabezpieczenia. Dobre zasilacze led muszą posiadać chociaż trzy wbudowane zabezpieczenia – przeciw-przepięciowe, przeciw-zwarciowe, i także przeciw-przeciążeniowe. Takie zabezpieczenia funkcjonalnie bronią zasilacz przed możliwymi uszkodzeniami. Kolejną rzeczą, którą winniśmy wziąć pod uwagę w trakcie kupowania zasilacza led, jest sprawność energetyczna oraz pobór mocy bez obciążenia.

Powinno się wybierać zasilacze, jakie posiadają wysoką sprawność energetyczną, gdyż wtenczas wyczerpują one znacznie mniej prądu. Jeżeli napięcie zasilacza led jest wysokie to jego sprawność również jest znacznie większa. Jeśli chodzi o pobór mocy bez obciążenia to wybierajmy zasilacze, jakie pobierają bez obciążenia nie więcej od 1W. Dobre i wyborne zasilacze ledowe odkryjemy współcześnie w wielu sklepach, dlatego niewątpliwie nie będziemy mieć problemu z odszukaniem dobrego.

Zaintrygował Cię ten wątek? Więc kliknij w link do serwisu meble na wymiar szczecin ceny i ciesz się następnymi tekstami. W razie jakichkolwiek wahań – zwróć się do nas.

Pamiętajmy jednakże żeby nie kupić pierwszego lepszego zasilacza ledowego, lecz kierować uwagę na jego parametry.