Jakie łóżeczko będzie najlepsze dla naszego maluszka?

Pojawienie się na świecie małego człowieczka to uroczyste święto. Nasze życie przybiera całkiem nowego sensu.

Wszystko błyskawicznie się zmienia. Cały świat zaczyna się kręcić wokół naszego maleństwa. Czynimy co w naszej mocy, aby spełnić każde jego pragnienie. Staramy się, aby żyło w luksusie, którego my w dzieciństwie nie mieliśmy. Stąd też szukamy rzeczy najwyższej jakości.

Aby nie zostawiać ważnych zakupów na gorący okres po porodzie, można zrobić to jeszcze przed pojawieniem się maluszka. Wtedy unikniemy wielkiego zdenerwowania oraz sytuacji, w których bierzemy byle co, bo nie mamy czasu. Wszelkie rzeczy dla maleństwa trzeba wybierać powoli i rozważnie. Pośpiech jest tu najgorszym doradcą. Jeżeli zatem zależy nam na jakościowych produktach, powinniśmy zabrać się za to o wiele prędzej.

łóżka dziecięce

Autor: Pinio
Źródło: Pinio

Łóżko to bardzo ważny punkt umeblowania pokoju dziecinnego. To w nim nasza latorośl będzie spędzała mnóstwo czasu, dlatego postarajmy się, by było porządne. Nie kierujmy się jedynie odcieniem, czy ozdobnym wzorem. Są to przecież sprawy drugorzędne. Najchętniej wybierane przez świeżo upieczonych rodziców są łóżko piętrowe z biurkiem . Obecnie powracają do łask ludowe kołyski z ręcznie wykonanym baldachimem. Łóżka dziecięce drewniane to gwarancja trwałości. Możemy bez obaw zostawić nasz skarb w takim łóżku. Zazwyczaj można je regulować, dzięki czemu raz kupione przyda się naszemu dziecku przez długi czas. Bardzo modne jest także łóżko z szufladami. To wyjątkowo praktyczny wybór, który jest idealny przede wszystkim w niewielkich pokojach, gdzie trzeba oszczędzać powierzchnię. Taka szuflada może być używana jako jeszcze jeden schowek. Przy podejmowaniu decyzji pamiętajmy o koniecznych atestach, jakie muszą posiadać rzeczy przeznaczone dla takich maleństwa. Dzięki temu możemy mieć pewność, że jest on odpowiedni dla naszego dziecka. To także się tyczy pościeli dla naszego dziecka, która też musi być pod odpowiednim kątem przebadana. Surowiec, z którego jest wykonana kołdra i poszewka, nie może powodować alergii ani drażnić delikatnej (skóry owcze) naszego dziecka. Widziałeś komody drewniane z szufladami?