Jakie mamy typy podłóg i jakiego rodzaju mogą być najbardziej dopasowane do naszego mieszkania. Przekonaj się z czego można wybierać

Rodzaje podłogi, jakie możemy spotkać w wiejskich chatach różnią się między sobą materiałem, z jakiego zostały wykonane. Najbardziej znana to klepisko, jakie zbudowane jest z gliny, jaka była ubijana oraz wysuszana. Wykorzystywana była, jako powierzchnia, na jakiej młóciło się zboże. Kolejna odmiana podłogi obserwowana w wiejskich domostwach to polepa, jaka składa się z mieszanki sieczki, gliny oraz trocin.

Płytki podłogowe

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com
Do tradycyjnych używanych w historii materiałów do wyprodukowania podłóg należy drewno, kamień, terakota, glina, oraz ich połączenia – Rodzaje płytek ceramicznych. Aktualnie przy wyborze podłogi posiadamy dość duże możliwości, zależnie od upodobań i potrzeb, jakie stawia określone pomieszczenie – na przykład w pomieszczeniach takich jak łazienki, czy kuchnie bardziej nadają się np. kafelki, a do pokojów mieszkalnych tradycyjne podłogi drewniane. Wiele osób korzysta też z rozwiązania dosyć popularnego, otóż płytki klinkierowe cieszą się niezmiennym powodzeniem.

Jednakowoż kwestia podjęcia decyzji o wyborze właściwej podłogi może stwarzać pewne problemy – zbyt duży asortyment różnych typów paneli, desek podłogowych i tego rodzaju może sprawiać, iż możemy poczuć się czasem zagubionym. Jeżeli chodzi o podłogi drewniane, to cieszą się one dużą popularnością – Panele czy parkiet – co wybrać?. Posiadamy do wyboru dużo drewna w różnych typach – zarówno standardowych, takich jak buk, czy brzoza dla osób preferujących jasne podłogi, oraz dąb czy orzech dla tych, jakie wolą drewno ciemne.

salon

Autor: DLH Poland
Źródło: DLH Poland

Prócz tego dzisiaj popularne są podłogi z drewna egzotycznego, wśród jakich popularnością mogą cieszyć się na przykład doussie czy jatoba. Ich cechą cenioną są nie tylko oryginalne kolory, lecz również większa niż w przypadku bardziej standardowych odmian drewna wytrzymałość i twardość.

Czy zaintrygowałyby Cię inne newsy (https://furmeb24.pl/) na ten temat? Zachęcamy do przeczytania następnego wpisu. Tam zaznajomisz się z różnymi wiadomościami.

Z tego powodu drewno takie może służyć jako materiał podłogowy w miejscach jak kuchnia i łazienka, jednocześnie ze względu na odporność na wilgoć. Wybór koloru podłogi musi być podyktowany walorami pomieszczenia – wszystkie detale wyposażenia muszą ze sobą harmonizować pod kątem kolorystycznym oraz być dopasowane do jego rozmiarów. Wiadomym jest, że jasne kolory optycznie powiększają, zaś ciemne – zmniejszają. Jeśli uwzględnimy te wszystkie czynniki pod uwagę możemy być pewni, że wybierzemy najlepszą podłogę, która będzie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom.