Jakie produkty musimy kupić, aby zacząć przygodę z decoupage?

Aktualnie, gdy w marketach moglibyśmy kupić za stosunkowo małe pieniądze dosłownie wszystko, na szczęście wraca moda na samodzielne dekorowanie różnorodnego typu produktów, które albo się już zestarzały, bądź to po prostu już nam się znudziły.
Metoda ta nadeszła z kraju nad Sekwaną i opiera się na dekorowaniu w odpowiedni sposób przyszykowanej płaszczyzny za pomocą różnych wzorów z wąskich pasków papieru.

turkusowe dekoracje do domu

Autor: decoratrice mariage festidomi
Źródło: http://www.flickr.com

Czyszczenie rolet

Autor: VERTEX S.A.
Źródło: VERTEX S.A.
Najczęściej stosuje się do tego celu zwykłe serwetki. Dzięki stosowaniu metody decoupage można ozdabiać rzeczy, jakie są wykonane z takich surowców jak ceramika, drewno czy też nawet metal. Na samym początku przygody z tą techniką, nie warto jest kupować dużej ilości przyborów. Znacznie lepiej byłoby kupić niejako w ramach próby jedynie parę najważniejszych rzeczy. To wystarczy, żeby przekonać się, czy wyniki pracy okażą się dla nas zadowalające. Należy pamiętać, że decoupage trzeba traktować jako zamiłowanie, coś co powinno sprawić nam przyjemność, a efekt finalny dawać satysfakcję oraz cieszyć serce.
Na początek należałoby zaopatrzyć się w jakiś przedmiot, który zamierzamy ozdabiać. Mógłby być to fragment surowego drewna, gdyż bez trudu byłoby je przygotować do pomalowania czy przyklejania na nie kawałków papieru. W sprzedaży dostępne są pudełeczka, zawieszki czy deski do krojenia albo zakładki, które przygotowane są właśnie do upiększania za pomocą takiej techniki. Oczywiście równie dobrze moglibyśmy wykorzystywać przedmioty, które już mamy w swym mieszkaniu.

Poza tym musimy przygotować przeróżne posiadające ciekawe wzorki chusteczki, lakier do drewna i klej do decoupage.

Zainteresował Cię wpis artykuł?! To przejdź do serwisu (https://www.radochygospochy.pl/zastawa-stolowa/serwisy/serwis-obiadowy), by zapoznać się z dodatkowymi info na ten temat, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

Przydatne mogą być jaśniejsze akrylowe farby oraz płaskie pędzelki ze sztucznym włosiem.