Jakie rozmiary mógłby posiadać wygodny fotel wypoczynkowy?

Duża ilość ludzi szukających odpowiedniego mebla wypoczynkowego namyśla się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem byłoby kupno fotela wypoczynkowego, czy szezlongu.
Tego typu mebel powinien być bardzo komfortowy dla użytkowników, powinien w odpowiedni sposób podtrzymywać nasze plecy tak, aby osoba, która na nim spoczywa, mogła skoncentrować się na wypoczynku w postaci oglądania filmu i popijała ciepłą kawę.

mieszkanie - malunek

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie jak stolik stanowi centrum kuchni, tak najcenniejszym elementem salonu jest fotel. Służy on do bieżącego czytania, drzemania czy oglądania telewizji. Mówiąc zwięźle, fotel jest niezbędnym elementem do oddawania się odpoczynkowi. Musi być on więc miękki, wygodny i bardzo porządnie wykonany. Powinniśmy mieć świadomość tego, że fotel kupujemy na długi okres czasu. Idąc do marketu z meblami, musimy pamiętać o tym, że fotel wypoczynkowy oraz zwykły fotel to 2 odmienne towary. Te wypoczynkowe są znacznie bardziej funkcjonalne.
Gdy siedzimy na takim fotelu moglibyśmy zjeść obiad przy biurku, ale również uciąć sobie krótką drzemkę. Na zwykłym fotelu nie można wygodnie się przespać. Fotel, w jakim planujemy wypoczywać, musi być postawiony na niskich nóżkach i powinien być jak najbardziej rozłożysty. Jest to konieczne po to, żebyśmy mogli się w nim wygodnie usadowić w każdej pozycji. Żeby w rzeczywistości fotel okazał się być komfortowy i mógł posłużyć naszemu kręgosłupowi, powinien mieć odpowiednio dostosowane wymiary. Minimalna głębokość siedziska powinna wynosić 40 cm. Im będzie większa, tym dla nas lepiej. Najbardziej optymalne rozmiary to 50 cm szerokości oraz 58 centymetrów głębokości.

Wtedy nasze całe ciało nabierze odpowiednie oparcie, zaś nasze plecy będą odciążone. Jakikolwiek, nawet znakomity fotel, który daje okazję wypoczynku naszemu całemu ciału, nie zagwarantuje relaksu nogom.