Jakie są rodzaje luster? Czym się kierować przy ich wyborze? Na co należy zwracać uwagę?

Bardzo trudno aktualnie nawet sobie wyobrazić dom bez lustra. Lustro zawieszone w łazience, salonie czy sypialni jest najbardziej istotne, bo pełni ważną rolę w życiu każdego z nas. Jest również ciekawym akcentem w różnorodnych aranżacjach wnętrz, ponieważ przy okazji wspaniale powiększa i doświetla konkretne pomieszczenie.

lustro w salonie

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Nim dokonamy wyboru powinniśmy sprawdzić nie tylko rozmiar i cenę, lecz też grubość tafli. Wśród luster dekoracyjnych wyróżnimy tzw. lustra zwykłe i kryształowe. Pierwsze z nich są bardzo często tańsze, mogą pojawić się w trzech grubościach, co oznacza 3, 4 i 5 milimetrów. Niestety lustro o grubości 3 mm może się wyginać i zniekształcać obraz, więc pamiętajmy, żeby wybierać właściwie grube oraz wysokie lustra. Im więc twardość takiego lustra jest większa, tym jest lepsza, to istnieje bardziej małe ryzyko starcia i zarysowania powierzchni.

Z drugiej strony lustra kryształowe są szlifowane z tzw. fazą, czyli ściętymi po skosie brzegami. Ich tafla dość często ma około 4 i 5 milimetrów. Lustro faktycznie jest obowiązkowym elementem każdej łazienki, i to bez względu na jej wielkość oraz styl. Jest niezbędne w okresie wykonywania najważniejszych czynności, jakie wiążą się na przykład z czesaniem, goleniem czy myciem zębów. Wybierając najbardziej właściwe lustro dla naszych wymagań, trzeba pomyśleć, czemu ono ma służyć. Czy jest nam niezbędne w trakcie wykonywania elementarnych czynności, a może ma inne zadanie, jak optyczne zwiększenie przestrzeni? Bez względu na typ lustra (lustra na wymiar z tego warszawskiego zakładu), powinniśmy uwzględnić wszystkie korzystające z tego pomieszczenia osoby, to powoduje, iż powiesimy lustro na optymalnej wysokości, dzięki temu każdy będzie mógł bez problemu z niego skorzystać.

okrągłe lustro w łazience, łazienka

Autor: 國豪 徐
Źródło: http://www.flickr.com
Wśród luster łazienkowych spotkać możemy lustra różnego typu, jak prostokątne czy owalne, lustra o różnorodnych wymiarach i z najbardziej rozmaitym typem oświetlenie. Dość często z powodów praktycznych takie lustra wiesza się tuż nad umywalką.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://warterpolymers.pl/geomembrany/) tutaj, znajdziesz tam podobne informacje.

Lustro łazienkowe lokować można również wzdłuż wanny na dużej części ściany. W dzisiejszych czasach na rynku znajdziemy również propozycje szafek łazienkowych, które mają zamontowane jedno lub kilka luster. Bardzo ciekawe są także lustra zamawiane na wymiar, jednakże gdzie takie nabyć? Wydaje się, iż jak lustra na wymiar w Warszawie (parcienaszklo.com.pl/) jest najlepszym wyborem.