Jakie souveniry z podróży najlepiej przywozić dla siebie i bliskich? Które z nich będą najlepsze?

Kto z nas będąc na wakacjach nie myślał o tym już kilka dni po przylocie na miejsce, które pamiątki kupić dla nas samych jak również dla bliskich. Oczywiście wspomnienia i zdjęcia są najlepszą pamiątką dla nas, jednak często chcemy mieć w domu coś, co będzie nam przypominało nasz udany wyjazd. W związku z tym co najlepiej pełni rolę pamiątki i dostarczy nam oraz bliskim trochę radości?

Jeśli chodzi o jedną z tych wyjątkowych rzeczy, to warto poświęcić trochę czasu i wysłać kartki z miejsca w jakim jesteśmy. W dzisiejszych czasach, kiedy wszyscy ślą smsy albo mejle może to być miłe urozmaicenie. Postarajmy się by życzenia były urozmaicone, wtedy będzie to też większa radość dla osób, które taką kartkę dostaną. Jeśli chodzi o pamiątkę dla nas, to czemu nie wysłać pocztówki także na własny adres, na odwrocie można napisać albo też narysować co tylko chcemy. Taka wysłana pamiątka ze znaczkiem oraz stemplem pocztowym z innego kraju okaże się ciekawsza niż nowa, niezapisana pocztówka przywieziona ze sobą w torbie.

figurki

Autor: home&you
Źródło: home&you

Świetne są różnego rodzaju rzeczy oraz produkty regionalne. Może to być dosłownie wszystko. Mnogość takich rzeczy jest tak wielka jak ilość miejsc, które można odwiedzić na naszej planecie. Świetny będzie jakiś artykuł spożywczy, przykładowo herbata z herbacianych pól Indonezji, albo oliwa z oliwek z Chorwacji. Rękodzieło w postaci różnych wyrobów, dajmy na to batikowa chusta z Malezji, albo też ceramika z Delftu w Holandii. Może też okolica do której się udajecie jest sławna z wyrobu wyjątkowych przedmiotów z gliny albo szkła. Takie figurki ceramiczne, doniczki, kubki albo szklane wazony, talerze będą doskonałą pamiątką zarówno dla kogoś bliskiego jak i dla nas samych – sprawdź markę Pinakoteka Home. Bardzo przyjemnie powspominać swoje udane, egzotyczne wakacji pijąc kawę z takiego pamiątkowego kubka w szary, deszczowy dzień.

Dobrze jest czasem skusić się na taką całkiem turystyczną pamiątkę, z któregoś z licznych stoisk. Mimo tego, iż może nam się to wydawać czymś kiczowatym i mało przydatnym, to jednak taki magnes na lodówkę z nazwą miejscowości, albo ciekawy breloczek do kluczy mogą być trafionym podarunkiem. Magnesy na lodówkę to bardzo popularna jak również niezmiennie lubiana pamiątka. Dlatego też, kupując coś takiego możemy być prawie pewni, iż obdarowywana osoba będzie zadowolony z takiego podarunku. Breloczek do kluczy natomiast jest bardzo chętnie używany, dlatego jest spora szansa, iż taki prezent będzie wykorzystany w przyszłości.