Jakie warianty lamp przydadzą ci się w domu?

Jednym z niezbędnych sprzętów w każdym domu są lampy. Obecnie trudno byłoby sobie wyobrazić egzystowanie bez oświetlenia, gdyż przy świeczkach możemy siedzieć, lecz jedynie podczas romantycznej kolacji. Dlatego urządzając swoje gniazdko musimy wyposażyć je we właściwe lampy oraz żyrandole. Bez jakiego typu lamp nie możemy się obyć?

Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro

Autor: SPOT Light
Źródło: SPOT Light

Na pewno są to żyrandole, które z reguły lokujemy na środku sufitu, tak, aby mógł oświetlić całe pomieszczenie. Żyrandole gwarantują rozproszone światło, które pozwala na oglądanie TV, lecz już na krojenie warzyw może być niedogodne, toteż tego rodzaju lampy są doskonałe do salonu bądź sypialni. W kuchni konieczne będą dodatkowe lampki, np. halogeny na szafkach, jakie doświetlą blat i ułatwią wykonywanie działań niezbędnych podczas gotowania. Już nie będziesz niepokoić się czy do ciasta na naleśniki na 100% nie wpadła ci skorupka.

W następnym pomieszczeniu, a mianowicie w wymienionej wcześniej sypialni, poza żyrandolem pożyteczna będzie lampka nocna. Dzięki niej natychmiast włączymy światło nawet o 2 nad ranem, gdy do łóżka przyjdzie nasza pociecha przestraszona sennym koszmarem albo zechcemy napić się wody. Taka lampka daje też właściwe światło, aby czytać wieczorem książkę albo pracować na laptopie, jeśli musimy skończyć projekty z pracy. W przedpokoju trzeba zamocować kinkiety, w łazience natomiast, poza oświetleniem górnym, dobrze jest także pomyśleć nad lampkami koło lustra. Wykonywanie zwykłych czynności higienicznych, gdy szykujemy się do pracy – w tym golenia albo malowania, będzie prostsze. Pamiętajmy, aby włożyć w nie żarówki o stosownej mocy.

tanie lampy podłogowe

Autor: asweetheart66
Źródło: http://www.flickr.com

Tylko wtedy będą gwarantować zadowalającą ilość światła. Decydując się na lampy do domu musimy też mieć na uwadze ich charakter – inne lampy wybierzemy do stylowego salonu, w którym sprawdzą się lampy klasyczne, inne natomiast będą pasować do pokoju dziecięcego. Maluchy bowiem oczekują radosnych, kolorowych dodatków, najlepiej udekorowanych postaciami z bajek. Dzięki opisanym wskazówkom kupno lamp nie będzie już żadnym problemem. Nie zapominaj, by w pierwszej kolejności kierować się własnymi upodobaniami, a na pewno będziesz zadowolony ze zrobionych zakupów.