Jakie wymiary powinien mieć komfortowy narożnik z opcją spania?

Narożnik mający opcję SPAnia to bardzo popularny element wyposażenia niemalże każdego mieszkania czy też domu. W trakcie dnia pełni on funkcję mebla wypoczynkowego, z kolei wieczorem zmienia się w wygodne łóżko dla właścicieli albo dla ich gości.

To, jak powinno się dobierać idealny mebel, nie jest takie łatwe. Należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, aby ludziom zainteresowanym udogodnić tą kwestię. W niniejszym artykule opiszemy najbardziej istotne kwestie. Najważniejszy element, który trzeba brać pod uwagę przy wyborze narożnika do salonu to kształt oraz położenie mebla. Do wyboru mamy wersje w formie litery „L” i w kształcie literki „U”, zatem posiadające 1 lub 2 szezlongi. Te pierwsze świetnie się sprawdzają nawet w małych pomieszczeniach ustawione w rogu pokoju, natomiast te drugie nadają się przeważnie do innych miejsc. W przypadku narożników wzorcem jest możliwość wyboru strony z której ma być tego typu mebel ustawiony. Moglibyśmy zatem swobodnie dopasować ustawienie narożnika do salonu do wymiarów naszego pomieszczenia dziennego.
narożnik z funkcją spania

Źródło: pixabay.com
Jeśli chodzi o wymiary tego typu mebla jak narożnik narożnik duży z funkcją spania, to najważniejsze są naturalnie długość oraz szerokość mebla. Należy jednak pamiętać o tym, że nie tylko te części warto wziąć pod uwagę. Jeśli mebel ma być znakomicie dopasowany dla nas oraz dla naszej rodziny, trzeba zwrócić uwagę na głębokość czy też wielkość siedzenia oraz wielkość oparcia.

Niższym osobom będzie wygodniej na niższym i płytszym siedzisku, natomiast osoby wysokie muszą wybrać głębokie i duże siedzenia. Wysokość oparcia powinna być taka, aby zagwarantować użytkownikom wygodne podparcie na całej długości ich kręgosłupa.