Jakie żarówki do domu?

Wracasz przygnębiony do domu? Najchętniej wskoczyłbyś pod koc po czym przespał nadchodzące miesiące? Jest na to rada. Z zimowej depresji wyzwoli nas dobre oświetlenie! Gdy dni są krótkie i szare, żyrandole, kinkiety oraz lampy są namiastką światła słonecznego.

światła led

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Główna zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Aby rachunek za prąd nie był za wysoki, dobrze jest zdecydować się na lampy ledowe. Żarówki wykonane w technologii LED nie wymagają zbyt dużej ilość prądu przy zaświeceniu. Nie występuje tu tzw „uderzenie prądu”.

Poszukujesz interesujących artykułów? To dobrze, ta strona internetowa sprzątanie gliwice z pewnością Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz tam wiele bardzo ciekawych informacji.

Odwrotnie niż w przypadku świetlówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. Diody LED nie gasną natychmiastowo, lecz umiarkowanie tracą swoją jasność. Kiedy zauważymy ich przygasanie, znajdziemy jeszcze sporo czasu na kupno nowego oświetlenia.

W momencie zakupu zwróćmy uwagę na markę oraz jakość wykonania żarówek, szczególnie jeżeli kupujemy świetlówki kompaktowe lub lampy LED, które są droższe niż klasyczne. Warto zaufać cieszącym się uznaniem firmom produkującym Żarówki wyjątkowej jakości. Mamy wtedy gwarancję jakości i uwzględniania norm technologicznych. Nie zapominajmy, iż żarówki kompaktowe potrzebują nieco czasu na rozgrzanie. Taki proces może trwać parę minut, toteż jeżeli chcemy mieć od razu jasno we wnętrzu, dobrze jest zainteresować się świetlówkami kompaktowymi z funkcją QuickStart. W żarówkach typu LED ważna jest również odpowiednia instalacja oraz dobra oprawka, ponieważ jeśli mamy jakieś zwarcie lub niestabilny prąd w instalacji, LED spali się stosunkowo szybko.

led

Autor: fleno.de
Źródło: http://www.flickr.com
Pragnąc przyozdobić przestrzeń wokół domu w czasie Świąt Bożego Narodzenia zwykle musieliśmy mieć na uwadze, iż oświetlenie zewnętrzne jest narażone na uszkodzenia powstałe z przyczyny oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr i niska temperatura nie są wskazane dla elektroniki, ale diody LED charakteryzują się wyjątkową odpornością na uderzenia. W technologii LED możliwe jest również osiągnięcie każdego koloru światła. Mamy wszak do dyspozycji szeroką paletę barw. Dzięki temu możemy wymyślać na posesji jedyny w swoim rodzaju aranżacje świetlne.