Jakie żarówki do mieszkania kupić?

Jeszcze do niedawna klasyczne żarówki wynalezione przez Edisona oświetlały pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Obecnie zastępują je bardziej energooszczędne żarówki LED. Wybór nie jest bezproblemowy, natomiast opisy na nalepkach wpędzają laika w konsternację.

Jaką żarówkę zakupić?
obraz

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Oświetlenie elektryczne, które dla nas jest czymś oczywistym, powstało dość późno, jako że 132 lata temu. Archetyp dzisiejszej żarówki stworzony został w laboratorium w Menlo Park. Technologia nie była skomplikowana: usytuowany w szklanej bańce wolframowy drucik pod wpływem prądu nagrzewał się po czym zaczynał jarzyć się. Co ciekawe, wymysł Edisona przeszedł tylko nieduże modyfikacje, aby stać się współczesną tradycyjną żarówką. Ta technika odchodzi jednakże do lamusa, ustępując miejsca nowym energooszczędnym żarówką. Przyczyną nie jest mały popyt, a unijne prawo, które powoli ogranicza sprzedaż energochłonnych tradycyjnych żarówek. Co wybrać zamiast nich (zobacz pełną ofertę na tej stronie)? Może żarówka led 3w?
Specjalnym typem żarówek tradycyjnych są świetlówki z reflektorem, który pozwala skierować jej światło na wybrany obszar bądź obiekt.

Zaciekawił Cię temat tego artykułu? Obowiązkowo sprawdź opracowanie (http://www.kartkownia-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-na-18-dla-chlopaka), tam znajdują się jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę warto je przeczytać.

Żarówki tradycyjne dają światło o żółtej barwie, jakie odpowiednio odwzorowuje kolory. Żarówki możesz podzielić na zintegrowane a także niezintegrowane. Pierwsze są przystosowane do zastosowania od razu po kupnie, mogą zastąpić tradycyjne żarówki, mają wbudowany statecznik i gwint, z kolei niezintegrowane świetlówki wymagają użycia statecznika elektronicznego czy magnetycznego.

Główną zaletą świetlówek jest energooszczędność, w porównaniu z klasyczną żarówką emitującą taką samą ilość światła żarówka led e27 10w zużywa aż do 80% mniej prądu. Są również ogromnie trwałe.