Jakie zasobniki na przyprawy wybrać, aby nie pomylić papryk?

Każdej gospodyni zależy, aby w kuchni był porządek. Wysypane przyprawy w szafce nie prezentują się najlepiej. Żeby utrzymać ich zapach należy kupić szczególne pojemniki, w których będziesz trzymać wszystkie przyprawy.
Dzisiaj można spotkać przeróżne typy takich pojemników na dodatki.

Są one zróżnicowane pod względem wyglądu i pojemności. Niepowtarzalny pojemnik kosze narożne na przyprawy mógłby być znakomitym dodatkiem do wystroju stołu. Trzeba dobrać takie pojemniki, żeby nadawały się do aktualnego wyglądu kuchni. Zazwyczaj takie pojemniki są wykonane z tworzyw, jakie gwarantują im długą trwałość. Przyprawy trzymane w torebkach nie mogą być otwarte. Prostym rozwiązaniem mogą tutaj być specjalistyczne zapinki do przypraw z odpowiednimi oznaczeniami. Taka przyprawa w torebce jest cały czas zamknięta, a dzięki odpowiedniej etykietce, łatwo znajdziemy to, czego właśnie potrzebujemy. W ten sposób oznakowane torebki najlepiej jest włożyć do pojemnika z przegródkami. Umożliwi to segregację torebek. Musimy mieć w pamięci, żeby nie stawiać takiego pojemnika w słonecznym oraz wilgotnym miejscu. Najlepiej włożyć go do szuflady kuchennej.
pojemnik na przyprawy

Autor: jenn
Źródło: http://www.flickr.com
Można także kupić szklane słoiczki na przyprawy. Zezwalają one nie tylko uporządkować przyprawy, lecz też w ładny sposób je wyeksponować. Żółta kurkuma, czarny pieprz czy też zielona bazylia suszona, będą się ładnie prezentować w tego typu słoiczkach. Można takie słoiczki nabyć w różnorodnych Rozmiarach oraz wzorach. Mogą być z ozdobną zakrętką lub prostą pokrywką. Także kupić można szklane pojemniki z drewnianą przykrywką z nabierakiem, który ułatwia dozowanie.

Takie słoiczki na przyprawy warto jest odpowiednio oznaczyć. Etykiety można by nakleić na przedniej ściance słoika lub na wieczku. Tego typu naklejki sprawią, że nigdy nie pomylisz papryk.