Jakiego rodzaju gatunki drewna są zazwyczaj wykorzystywane do budowy schodów?

Schody są poniekąd wizytówką mieszkania. Jeśli są z drewna, dodają domowi szyku i swoistego charakteru. Hipotetycznie mogą być wykonane z dowolnego typu drewna, ale powinno unikać się używania bardzo miękkiego drewna z sosny i wrażliwego na wilgoć bukowego.
O wiele korzystniejszym wyjściem okazałyby się twarde gatunki drewna, np.

dąb, jesion albo nawet drewno pochodzące z egzotycznych gatunków drzewa. Poza tym gdy fachowcy montują schody drewniane, w każdym przypadku zabezpieczają je m.in. lakierem, który zwiększa wytrzymałość na starcie. Dobierając konkretny rodzaj drewna nie ma konieczności szukać tego, który pod względem kolorystyki pasuje do podłogi z drewna. Lepszym rozwiązaniem jest, żeby kolor drewna użytego do budowy schodów nieco kontrastowało z kolorem podłogi. Jeszcze jedną mocną stroną wynikającą z użycia tego rodzaju schodów jest to, że są one proste w montowaniu oraz są dostępne w dużej palecie wykończeń. Wyglądają doskonale również z elementami metalowymi, jak i elementami ze szkła. Naturalnie tego typu schody, jeśli tylko są zamontowane w miejscach, w jakich jest znaczne natężenie ruchu, muszą być tym bardziej poddawane zabiegom pielęgnacyjnym.
inspiracja

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl
Wybór odpowiedniego typu drewna ma kluczową rolę, gdyż jest to element, który powinien służyć długi czas.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany temat, to odsyłam tutaj – tam odnajdziesz fascynujące informacje, które są skrupulatnym opisem tego zagadnienia.

Warto zatem zapłacić nieco więcej za lepszy rodzaj drewna, niż później żałować zbyt szybko podjętej decyzji. Dobre drewniane schody powinny być w jak najwyższym stopniu odporne na porysowanie.

Jakiegoś rodzaju korzyścią może być to, że tego typu schody układa się na dalszym etapie budowy domu, zatem mamy nieco więcej czasu na znalezienie odpowiedniego rozwiązania.