Jakiego rodzaju lampy pozwolą nam stworzyć w salonie intymną aurę?

Salon jest to miejsce wypoczynkowe, gościnne oraz reprezentacyjne. Wymaga więc należytego oświetlenia światłem sztucznym. Zazwyczaj architekci tak starają się zaprojektować pomieszczenie, żeby ilość światła naturalnego dała domownikom poczucie luksusu.
Dziś w dobrze zaopatrzonych sklepach z oświetleniem, będziemy mieli do wyboru bardzo dużo wersji lamp.

Mają niezwykle różne wzornictwo, kolorystykę, gabaryty, parametry oświetleniowe oraz sugerowane wykorzystanie. Musimy pamiętać, że w dobrze oświetlonym salonie lampa wisząca w centralnej jego części nie jest wcale potrzebna. Do zbudowania odpowiedniego nastroju wpływ ma nie tylko typ i ilość światła, ale także to, jak taka lampa będzie korespondowała z tkaninami, meblami i ozdobami. Przy pomocy lamp salon możemy także wizualnie powiększyć. Do takiego celu wybierzemy lampy, jakie oferują rozproszone światło. Natomiast lampy z kloszem nietransparentnym, jakie dają kierunkowe światło, łatwiej zezwolą nam wyeksponować detale. Lampa może być także elementem ozdobnym szczególnie w takiej sytuacji, gdy pozostałe wyposażenie salonu nie jest za widowiskowe.
meble modułowe

Autor: Black Red White SA
Lampy stojące są interesującą i bardzo oryginalną ozdobą. Zezwalają także oświetlić te obszary w salonie, które służą do czytania lub oglądania tv. Tego typu lampy pozwalają na stworzenie ciepłego, intymnego miejsca, w którym można oddawać się przyjemnościom. Stojące lampy posiadają także tę zaletę, że bez trudu można je przestawiać oraz dopasowywać do odmiennego układu mebli. Zależnie od zastosowanego w nich oświetlenia pozwolą nam uzyskać światło rozproszone lub punktowe. W salonie wielokrotnie wydzielona jest strefa jadalna. Nieodłączonym jej elementem jest duży stół. W tego typu przypadku lampa musi być dopasowana do rozmiaru stołu oraz jego charakteru.

Nie może ona być powieszona za nisko ani za wysoko. Im Sufit jest wyższy, tym wielkość takiej lampy powinna być większa. Należy także pamiętać, żeby światło, jakie emituje lampa było ciepłe oraz rozproszone.