Jakiego rodzaju okna dziś często kupują klienci?

Dzisiaj możemy kupić całkiem odmienne okna niż kilka lat wstecz. Olbrzymi postęp przyniósł techniczne zmodernizowanie okien. Te zmiany obejmują wizerunek okien oraz role, jakie pełnią.
Zdawać by się mogło, że okno to nieskomplikowana konstrukcja oraz w jej wyglądzie przez lata nic nie mogłoby się odmienić.

płytki ceramiczne

Autor: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

Ale okazuje się, że wytwórcy otworów okiennych cały czas działają nad rozwiązaniami, które mają uatrakcyjnić wygląd otworów okiennych. Teraz można zauważyć modę na zwężanie profilu okiennego. Sprawia to, że okno może wyglądać minimalistycznie i nowocześnie. Ponadto wpuści więcej światła do wnętrza. Więcej światła w okresie zimowym, sprawia lepsze nagrzanie pomieszczenia. W ten sposób będziemy w stanie zauważyć mniejsze opłaty za ogrzewanie. W innowacyjnych oknach można zaobserwować trend ukrywania okiennego skrzydła. Skrzydło okienne w oknie jest w mniejszym stopniu zauważalne albo całkiem niewidoczne. Okna nowoczesne tworzą zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz jednolitą płaszczyznę z wyraźnym konturem. Można dzięki temu cieszyć się w mieszkaniu (zobacz włącznik światła nowoczesny) eleganckim efektem optycznym. Można by przez to łatwiej troszczyć się o czystość okiennych profili.
balkonowe okna i wielkie okna na parterze stanowią statystycznie najsłabsze ogniwo zabezpieczenia naszego domu. To właśnie tędy dostają się do naszego budynku złodzieje. Aby niebezpieczeństwo włamania było mniejsze, trzeba zadbać o najlepsze zabezpieczenie tych okien, przez które najłatwiej można dostać się do środka. Okna powinny wyposażone zostać w zaczepy przeciwwłamaniowe ze stali.

Tego typu zaczepy chronią przed włamaniem i gwarantują ciężkie do zniszczenia połączenie ramy ze skrzydłem okna. Okna w domu muszą również gwarantować komfort akustyczny swoim mieszkańcom, chroniąc przed za dużą ilością zgiełku.