Jakiego rodzaju wyposażenie zakupić do kuchni?

Czego potrzebuje dzisiejsza, funkcjonalna kuchnia? Pojemnych szafek, do których można łatwo sięgnąć po artykuły, płynnie odblokowanych frontów, układów organizacji szuflad. Jeśli idzie o składowanie wyrobów, w kuchni najważniejszą funkcję spełnia spiżarka.

Współcześnie nie oznacza to niezbędności dysponowania oddzielnym pomieszczeniem. Rozwiązaniem są wysokie czy niskie cargo w szafkach kuchennych. Jest to system półek wykonanych na przykład ze stali chromowanej w formie tak zwanych „koszyków” wraz ze stelażem. Po otwarciu szafki, użytkownik ma dostęp do towarów na wszystkich półkach. Spiżarnia kuchenna umożliwia wygodne składowanie nie jedynie zapasów jadła, ale również naczyń oraz sprzętów kuchennych.

nowoczesna kuchnia

Autor: Mary Madigan
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotne w kuchni są naczynia . Naczynia Emile Henry to gigantyczny wybór form do pieczenia inspirowanych kuchnią francuską, rondli ceramicznych „cocotte”, czy wywodzących się z Maroka specyficznych garnków tagine. Henry Emile to też naczynia stołowe oraz rustykalne akcesoria kuchenne. Uzupełnieniem jest nowa linia zestawów prezentowych dla wszelkich entuzjastów kucharzenia oraz dobrego jedzenia. Tok wytwórczości i wypiekanie w temperaturze 1150 stopni C powodują, iż wyroby tej firmy nie mają sobie równych, są odporne na upadki jak też odporne na gwałtowne zmiany temperatury (wprost po wyjęciu naczynia z zamrażarki możesz je wstawić do gorącego pieca). Większość naczynek Emile Henry produkuje się ręcznie. Każdy egzemplarz jest unikalny a także opatrzony od spodu inicjałami pracownika, jaki go wyprodukował. Kontrolę artykułów także wykonuje się ręcznie.

Wszelkie składniki wykorzystywane do wytwórczości naczyń Henry Emile są naturalne. Dotyczy to zarówno samej masy glinianej, jak też surowców wykończeniowych.

Jeśli pragniesz poszerzyć swą wiedzę na ten temat, to czytaj więcej kolejne informacje. Należy wejść w poniższy link.

Naczynia te nie zawierają kadmu.
Warto wspomnieć też o jeszcze jednej sprawie – segregacja odpadków. Na rynku dodatków kuchennych możesz kupić sortowacze instalowane do korpusu albo dna szafki. I tak na przykładowo mamy do dyspozycji kosze określone do zagospodarowania rejonów podzlewakowych. Są one uchylane bezuchwytowo poprzez delikatne naciśnięcie frontu ręką czy też z pomocą specjalnego pedału. Niektóre kubły wysuwają się same po uchyleniu frontu. Współcześnie kosze na śmieci mogą być wyekwipowane w przeróżnej wielkości pojemniki na odmienny typ odpadków.