Jakiego typu akcesoria pozwalają zapewnić odpowiednią higienę w toaletach publicznych?

Zachowanie na dobrym poziomie higieny w części miejsc jest cięższe do wykonania niż w innych. Dotyczy to na przykład szaletów publicznych, z których korzysta sporo ludzi.

powietrze

Autor: justgrimes
Źródło: http://www.flickr.com
landszaft - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie rozwiązania powodują, iż można skorzystać z nich bez strachu o swoje zdrowie?
W publicznych toaletach musi być jak najmniej urządzeń, czy produktów higienicznych z możliwością wielokrotnego używania. Z tego względu też miast ręcznika podobnego do tego, jaki mamy w swoich domach, jest suszarka do rąk, lub generalny wykonawca budownictwo przemysłowe też podajnik z ręcznikami z papieru. To częściej spotykane rozwiązania, dzięki jakim nie trzeba się martwić zarazkami.
suszarka do rąk

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Kolejną sprawą jest mydło, jakie w toalecie jest konieczne. Natomiast ustawienie zwyczajnie kostki jest dość mało higieniczne. Dlatego też przydatne będą dozowniki na mydło, dzięki którym obce sobie osoby nie muszą korzystać z tej samej kostki, zatem zarazki, jakie znajdują się na rękach nie przenoszą się na innych.
Należy pamiętać także o tym, że także na kranie mnożą się ogromne ilości zarazków, które dostają się w to miejsce, gdyż idąc z toalety, dotykamy kurków do odkręcenia wody. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem okazują się krany z fotokomórką. W ten sposób nie musimy ich dotykać, a po prostu musimy zamachać ręką, co uruchomi wodę na krótki czas, w jakim powinniśmy być w stanie umyć dłonie. Po tym czasie strumień sam się wyłączy.

Powyższe sprzęty powinny znaleźć się w każdej toalecie publicznej. Jeszcze jakiś czas temu było z tym różnie, jednak dziś w remontowanym szalecie to już na szczęście wymóg.