Jakim sposobem ładnie zaprojektować wnętrze swojego mieszkania?

Udało się, wybraliśmy ten wyśniony projekt przeglądając projekty domów. Prawdopodobne, że udało nam się to za pośrednictwem portalu Projektoskop. Znajdują się tu gotowe projekty domów opracowane przez profesjonalne biura architektoniczne..

salon

Autor: KOMFORT
Źródło: KOMFORT
Baza obejmuje przykładowo projekty domów parterowych, tanie domy, czy nowoczesne projekty domów. Każdy, szukający koncepcji na swój wyśniony projekt domu, znajdzie coś dla siebie.

Kredyt przyznany, wszystkie formalności za nami, oto trzymamy w dłoni klucz do naszego własnego M. I tu zaczynają się kłopoty. Wiadomo, należy zrobić remont i to dość zaawansowany. Na co się zdecydować? Przecież w sklepach jest tak wiele rzeczy, w tak wielu stylach. Dlatego, przed rozpoczęciem zakupów, warto rozeznać się w stylach i poznać ciekawe aranżacje wnętrz i wybrać ten, który nam najbardziej odpowiada. A mamy w czym przebierać. Jeżeli lubimy przestrzeń i minimalizm możemy zdecydować się na styl skandynawski, nowoczesny lub minimalistyczny. Jeśli jednak lubimy wnętrza ciepłe, przytulne i swojskie zdecydujmy się na styl rustykalny, Art.deco, czy eklektyczny. W tym ostatnim łączymy nowoczesność i funkcjonalność, z duchem dawnych lat. Stara toaletka naszej prababci, będzie idealnie komponować się z zestawem kina domowego. Warunkiem jest gustowne połączenie tych dwóch elementów ze sobą.

Jeśli już sztukę łączenia nowego i starego opanowaliśmy do perfekcji, powinniśmy spróbować wprowadzić kolejne elementy Vintage. Wprawdzie samo to słowo ma swój początek w dziedzinie mody, to jednak na stałe zagościł również w słowniku dekoratorów wnętrz. Gdy nie mamy w piwnicy żadnych mebli po naszych pradziadkach, to w sklepach znajdziemy nowe meble stylizowane na te stare. Jeśli czujemy się na siłach możemy sami popróbować postarzyć lub przyozdobić starą komodę za pomocą metody Decoupage.

Elementem Vintage na pewno jest również pufa. Dawno temu służyła tylko jako podnóżek, obecnie wraca w blasku chwały. Jest bardzo modnym elementem stylowego wnętrza. Pufy występują obecnie w tak wielu formach, kształtach i kolorach, że na pewno nie będziemy mieć problemu z zakupem tej idealnie pasującej do pozostałych mebli.Jeśli chcemy, aby nasz salon był „dopięty na ostatni guzik” nie możemy zapomnieć o oknie. Ładnie przyozdobione może zdziałać cuda. Nawet nasze odsłużone zasłony (plisy warszawa) przy odrobinie fantazji przeżyją swoją drugą młodość. Upinanie zasłon może być fajną zabawą, jeśli wiemy jak się za to zabrać. W parze z naszą też już wiekową szeroką bransoletka czy koralami, stworzymy super duet, którego będą zazdrościć nam nasi goście.

Nasze mieszkanie robi się coraz bardziej stylowe. Pokoje są już urządzone, teraz przyszła kolej na łazienkę. Modna i bardzo stylowa jest ostatnimi czasy mozaika, który swe pochodzenie ma w VI wieku p.n.e. Jest to nietuzinkowy sposób na wykończenie łazienki. Do wyboru mamy mozaikę szklaną, kamienną i ceramiczną, która to najbardziej nadaję się do łazienek.

Bardzo ważnym i na pewno potrzebnym elementem naszej łazienki jest umywalka. Jednak to, że jest potrzebna nie znaczy, że nie może być również elementem ozdobnym. Przecież w łazience, nie tylko dbamy o higienę, ale także odpoczywamy. A przecież patrzenie na rzeczy ładne relaksuje. Pewnie dlatego coraz częściej odcinamy się od białej armatury. Umywalki łazienkowe mają różne kolory, kształty, są wykonane z różnego rodzaju materiałów i pokryte powłokami zapobiegającymi osadzaniu się brudu. Pamiętajmy również o baterii łazienkowej (Baterie łazienkowe Dornbracht od Ceneo), która musi być dopasowana do umywalki, dlatego jej kupno zostawmy na koniec.

Ostatnim pomieszczeń, które czeka na swoje pięć minut jest kuchnia. Nowoczesność tu też się wkradła. Kuchnie są teraz przede wszystkim oszczędne w formie. Drewniane, rzeźbione kredensy są już passe. Minimalizm w meblach, nadrabia wyrazistość kolorów ścian i oświetlenie. To one tak naprawdę mówią nam o charakterze kuchni. Oświetlenie w nowoczesnej kuchni nie jest tylko funkcjonalne, ale także dekoracyjne. Podkreśla linię zabudowy eksponując fronty. Wygodne w zakupie są zestawy mebli do kuchni i jadalni (więcej w tym miejscu). Kupujemy dopasowane do siebie meble i oszczędzamy swój czas.W każdej, nawet nowoczesnej kuchni potrzebne jest miejsce przy którym będziemy mogli usiąść i zjeść obiad. Jeśli wymiary naszej kuchni pozwalają na duży, wygodny stół kuchenny mamy naprawdę w czym wybierać. Możemy dobrać kolor, rozmiar, kształt, a nawet ilość nóg na których ma stać. Jeśli jednak ilość miejsca jest za mała na wstawienie stołu, nie zrażajmy się. W takich przypadkach idealny będzie blat kuchenny. Zwróćmy uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Ważne żeby był odporny na zarysowania, wysoką temperaturę, wilgotność, uderzenia i zaplamienia.

Wyczerpani, ale zadowoleni dobrnęliśmy do końca remontu. Aby w nocy spać spokojnie i nie myśleć przez cały dzień, czy nasz dobytek jest bezpieczny kupmy drzwi antywłamaniowe. Teraz jednak wygląd odłóżmy na drugi plan, a skupmy się na ich konstrukcji i zamkach. Wybór drzwi zewnętrznych to priorytet, bo przecież nie chcemy, aby mała dziewczynka otwarła je za pomocą najprostszego otwieracza do konserw.