Jakim sposobem ozdobić ściany naszego mieszkania

Fototapety wróciły do łask i znowu są modne. Coraz to nagminniej można ujrzeć je w aranżacji pomieszczeń. Jeżeli nie chcesz, ażeby ściana w pokoju, kuchni albo salonie była nudna – koniecznie zdecyduj się na fototapetę. Jest ona nie jedynie funkcjonalna, ale także pełni rolę dekoracyjną.

Wybór fototapety do aranżacji wnętrza nie jest łatwy. Pod uwagę powinniśmy brać rozmiar wnętrza kolorystykę a także fakt czy na ścianie z tapetą będą ustawione szafki. Do wyboru mamy parę rodzajów fototapet, a coraz częstszym zabiegiem jest naklejanie grafiki pod szkłem przykładowo nad blatem kuchennym.

fototapeta - wzór

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Fototapeta w łazience? Taki pomysł na aranżacje nikogo już nie zadziwia. Fototapeta może pojawić się na ścianie z WC, ponad umywalką czy pod natryskiem. W tym ostatnim wypadku fototapeta jest przylepiona lub nadrukowana na szkle (ważna strona). Fototapeta lub kolorowe szkło to doskonała alternatywa dla rozpowszechnionych kafelek. Warto pamiętać o tym, że fototapeta winna być dostosowana do aranżacji całej łazienki. Najczęstszymi motywami na fototapetach, które pojawiają się w naszych łazienkach są woda, krajobraz pustyni czy kamienie, jakie kojarzą się ze SPA, kreując domowy pokój kąpielowy. Osoby odważniejsze mogą zdecydować się na fototapetę z osobistą grafiką!.

Fototapeta do kuchni ukryta za szkłem! Fototapeta znalazła swoje miejsce także w pomieszczeniu kuchennym. Najczęściej zobaczymy ją nadrukowaną na szkle w przestrzeni pomiędzy blatem, a górną linią szafek. Jednorodna płyta szkła będzie prosta w utrzymaniu schludności oraz z powodzeniem zastępuje kafelki, jakie do niedawna pojawiały się w tymże miejscu. Fototapeta prócz funkcji praktycznej, pełni również funkcję ozdobną i może wytyczać przykładowo część jadalniową w kuchni. Na jej tle wspaniale przedstawia się stół z krzesłami, tworząc małą jadalnie, co jest wyjątkowo cenione w niedużych mieszkankach w bloku.

fototapety do salonu

Źródło: demur.pl

Jeżeli jeszcze nie eksperymentowałeś w mieszkaniu z fototapetami, naprawdę warto się skusić. Mieszkanko może zdawać się o wiele większe niż jest rzeczywiście, jeśli wrzucimy na ścianę odpowiednio dobraną fototapetę. I odwrotnie – posługując się fototapetami z dominacją ciemnych barw, będziemy w stanie spowodować wrażenie, iż dane wnętrze jest o wiele mniejsze (nasza strona).

Równie intrygujący artykuł umieszczony jest tutaj, zatem odwiedź witrynę palisady ogrodowe i upewnij się, jakie treści tam przeczytasz. One również Cię zaciekawią.

Interesującą propozycję stanowią malowidła oparte na złudzeniach optycznych. Kiedy patrzymy na nie, to co jest w nich zaprezentowane wydaje nam się trójwymiarowe.