Jakim sposobem wydrukować obrazy

Druk obrazków na płótnie to znaczny koszt. Jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań i ogranicza cię budżet, możesz w tani i prosty sposób samemu zrobić obraz ze zdjęcia na płótnie. Jakim sposobem? Przy pomocy niepozornej, cieniutkiej bibułki. Szczegóły odnajdziesz poniżej.Przyszykuj: malarskie podobrazie (najlepiej wielkość nie większy, aniżeli rozmiar A4), arkusz gładkiej pustej bibuły, skuteczna drukarka, papier do niej, nożyczki, taśma, klej oraz podkład Mod Podge 3w1, pędzelek piankowy.

obraz na płótnie

Autor: Jill Justus
Źródło: http://www.flickr.com

Najpierw weź kartkę papieru . Przyłóż ją do rogu arkusza bibuły po czym przytnij bibułkę w ten sposób, ażeby długość jej była o 3 cm większa, aniżeli długość kartki . Szerokość arkusza bibuły musi być taka sama, jak szerokość kartki papieru.

Krok następny – fotografia na płótnie. Ulokuj papier do drukarki na środku bibuły. Zagnij jej brzegi po czym przylep do kartki . Możesz uczynić to z pomocą samoprzylepnej taśmy bądź taśmy dwustronnej.

Krok trzeci. Na osobnej kartce wykonaj test. Zaznacz jakąś jej stronę po czym wykonaj próbny wydruk, aby przekonać się jaką stronę zadrukowuje twoja drukarka. To niezwykle istotne. Musisz przecież mieć pojęcie czy włożyć kartkę bibułą do wierzchu, czy do spodu. Kiedy posiądziesz już tą wartościową wiedzę, czas wydrukować zdjęcie. Pamiętaj, by wpierw stosownie je przygotować, wyznaczając jego format do wydruku na format A4 (albo mniejszy). Możesz też przeobrazić zdjęcie w programie graficznym podług swego uznania. Ja szczególnie upodobałam sobie zdjęcia „postarzane”, użyłam więc sepii.

Kiedy zdjęcie będzie już skończone, wydrukuj je na przygotowywanej wprzódy bibułce, pamiętając, ażeby włożyć kartkę z bibułką do drukarki właściwą stroną.Poczekaj, aż tusz na wydrukowanej fotografii całkiem wyschnie. Dopiero wtenczas bez pośpiechu oddziel bibułkę od kartki.Teraz chwyć w ręce podobrazie. Nanieś na płótno warstwę Modge Podge. Użyj w powyższym celu pędzelka w postaci gąbeczki.Ostrożnie ułóż na płótnie nadrukowaną bibułę.

Upewnij się, że jest właściwie umiejscowiona, a potem nadzwyczaj ostrożnie zacznij „wmasowywać” ją w płótno okrężnymi ruchami, zacząwszy od środka bibuły. Wskutek tego bibuła porządniej przylepi się do płótna. Obetnij nadmiar bibuły tak blisko krawędzi płótna jak to tylko wykonalne.

Jeśli zainteresował Cię zaprezentowany problem, poznaj serwis izolacje pianą pur, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

Granica pomiędzy bibułą, a płótnem nie może być dostrzegalna. Obraz na płótnie gotowy.