Jakim sposobem znaleźć odpowiedni pomysł na aranżację przedpokoju?

Wizytówką każdego mieszkania jest. Ważne, by był funkcjonalny, dzięki czemu będzie dobrym miejscem komunikacyjnym w mieszkaniu. Możemy także przygotować go tak, że jego wystrój będzie nam budził w pamięci radosne, wakacyjne wspomnienia. Dziś pomysł na przedpokój w morskim stylu.

przedpokój

Autor: Peter Alfred Hess
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje nad polskim morzem to idealny pretekst aby znaleźć paru drobiazgów, które pomogą wprowadzić nam marynarski, morski atmosferę do naszego korytarza. Doradza się przede wszystkim odwiedzać wszelkie stragany. Wbrew pozorom poza popularną kiczowatą chińszczyzną można wyłowić na nich perełki, które później wykorzystamy w naszym domu. Pomysł na przedpokój i korytarz to duży procent sukcesu na atrakcyjne wnętrza.

Warto dopytać, czy w mieście, w której przebywamy są organizowane tzw. pchli targ. Są na nich kompletne cudeńka, np. wieszak na ubrania stworzony ze steru okrętu, czy inne, niewielkie fragmenty okrętu. Do tego poszukajmy niewielkiego domku-skrytki na klucze, busoli, obrazu z okrętem do powieszenia na ścianie. Właśnie takie bibeloty pozwolą zbudowanie nam morski atmosferę w domu. Nazbierajmy muszelek na plaży, nasypmy do butelki odrobinę piasku.

Mamy już zgromadzone drobiazgi? Urządzanie przedpokoju zacznijmy jednak od początku. Idealne kolory, które będą nam się kojarzyły z morzem to miks bieli i odcieni niebieskiego. Tak pomalujmy ściany – podłogi możemy przykryć niebieską terakotą, a ściany pomalować na trzy odcienie niebieskiego – u dołu granat, po środku niebieski, a na górze jasny błękit. Sufit pozostawmy biały. Po jednej stronie zawieśmy wieszak-ster okrętu, oprócz tego zaraz obok skrytkę na klucze, na dole ustawmy szafkę na buty z jasnego drewna przypominającego stare. Na komodzie utrzymanej w tym samym klimacie, co szafka na buty możemy postawić butelkę ze znaleziskami z plaży. Nad wieszamy obraz z okrętem.

Interesujący artykuł? Jeśli tak, kliknij tu – w tym serwisie (https://www.greczka.pl/oferta/) na pewno znajdziesz coś niebanalnego, zatem ten odnośnik powinien być dla Ciebie interesujący.

Gotowe… czas aby wspominać letnie wspomnienia.