Jesteś ekologiczny – wybierz kominek przyjazny dla środowiska

biokominek

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

Bezustannie coraz bardziej intensywne zainteresowanie ekologią oraz dbaniem o przyrodę, skutkuje poszukiwaniem prekursorskich i alternatywnych rozwiązań technologicznych przychylnych środowisku. Jednym z nich są biokominki, które już teraz cieszą się renomą w Polsce.

Biokominki posiadają nie tylko nowoczesny image i zmieniają atmosferę w domach, ale i paląc w nim płynnym bądź żeliwnym paliwem na bazie alkoholu, nie produkuje się ani sadza ani przede wszystkim szkodliwy dym. Wykorzystywane biopaliwa sprawia, iż głównym skutkiem spalania są para wodna i dwutlenek węgla o bardzo niskim – polecana firma UNICO.

Ponadto najbardziej innowacyjnym jest to, iż biokominek nie musi posiadać instalacji kominowej, co zapewnia ewentualność przemieszczania biokominka. Produkowana energia podczas spalania nie jest wyprowadzana na zewnątrz przez komin, co świadczy o oszczędności biokominików. Do zalet przyjaznych środowisku kominków należy również zaklasyfikować znaczną redukcję wysuszania powietrza oraz niewydzielanie nieprzyjemnych zapachów, tak jak w przypadku zwykłych i tradycyjnych kominków. Biokominki jawią się nie tylko jako nowoczesne i ekologiczne, ale i pożyteczne.

Ten najnowszy tekst jest naprawdę niezwykle interesujący! Wejdź w poniższy link i przekonaj się na własne oczy. Każdy wpis będzie mile widziany.

Różnorodność biokominików na rynku pozwala na dobranie naprawdę kultowego ogniwa wyposażenia apartamentu.

ciepło bijące od kominka

Autor: Rupert Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Ze względu na eksploatowany tworzywo, wyróżnia się biokominki żelowe ( wykorzystuje się gotowe żele w formie wkładu lub płynu) oraz biokominki płynne ( korzysta się z płynnego paliwa na bazie alkoholu z kanistra bądź innego przystosowanego zbiornika). Jeśli zaś chodzi o odmianę użytkową wyodrębnia się biokominki naścienne (do powieszania na dowolnej ścianie w domu), wolnostojące (do postawienia przez wybranym przez siebie miejscu.

Pragniesz przejrzeć kilka kolejnych naszych artykułów? Świetnie! chcemy zatem poinstruować Cię, że jesteśmy na stronie – znajdziesz nas w poniższym linku.

W szczególności tego typu rozwiązanie powinno stosować się w ciepłych zabudowach, więcej informacji znajdziesz tutaj.

Ekologiczny kominek zazwyczaj wykonywany jest ze stali, szkła, elementów betonowych czy z kamieniami.

urok kominka w domu

Autor: netzroot
Źródło: http://www.flickr.com

Pokrywa biokominka malowana jest lakierami i farbami, które oczywiście muszę cechować się wytrzymałością na wysoką temperaturę. Urzekające są również najbardziej nowatorskie biokominki z pilotem, który umożliwia sterowanie wlewaną miarą paliwa, zapalaniem i wyłączaniem. Przy wyborze biokominka należy inspirować się nie tylko jego użytecznością i praktycznością, ale zaleca się mieć na uwadze również formę i jakość jego wykonania oraz jak wprowadzasię biopaliwo, jak i również jego wkład (w link: ). Dobrze jest również rozważyć, jaki rodzaj biokominka będzie najlepiej się prezentował i pasował do wnętrza naszego domu.