Każdy dom skrywa w sobie magię, powinniśmy ją odnaleźć. Urządźmy swój dom tak, jak podpowiada nam to nasza intuicja. Na pewno nie będziemy tego żałować

Każdy dom zasługuje na uwagę, podobnie jak każdy człowiek jest wyjątkowy. Nie zaprzeczajmy, gdyż tak właściwie jest. Jeśli zaniedbamy dom albo osobę, na której nam zależy skutki mogą być nieodwracalne. Szczęśliwie mamy nad tym kontrolę, możemy więc nie dopuścić, żeby stały się tak dramatyczne rzeczy. Wiadomo jednak, że znacznie łatwiej sprawować kontrolę nad rzeczą, przedmiotem, czymś martwym, choć dla nas żyjącym, jakby w innym wymiarze.

fototapeta

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

No bo przecież nasze mieszkanie, chociaż nie jest stworzeniem żywym, żyje po swojemu, gdt tylko je troszkę zaniedbamy.. Może jest tak lepiej, ponieważ ciężko by nam to było ogarnąć naszymi racjonalnym i chłodnymi umysłami. Po prostu, potraktujmy mieszkanie, jakby było z plasteliny, nie miejmy sentymentów, musimy je przecież urządzić, tak jak powinno wyglądać według nasze koncepcji. Nie bójmy się więc eksperymentować, nie chowajmy także głowy przed minimalizmem (niektórzy się tego boją, jakby mieszkanie miało zostać puste). Bądźmy jednocześnie maksymalni, z rozmachem, jak i oszczędni w formie, jakbyśmy nie mieli zbyt wiele pieniędzy na wystrój naszego mieszkania.

Najważniejsze, to odnaleźć złoty środek. Właściwie, w dzisiejszych czasach pięknie mieszkanie (jeśli interesują Cię własnego M, porównaj propozycje w dzielnicy: strachocin) można urządzić na wiele sposobów, i to w sytuacji nadmiaru i niedoboru pieniędzy. Możliwości jest wiele, więc nie mamy w zasadzie wielkiego zmartwienia, jeśli chcemy zrobić coś oryginalnego, na swój sposób. Znów modne stają się fototapety z różnymi wzorami lub motywami (na przykład fototapety kwiaty). Najlepiej jednakże zrobić coś zupełnie po swojemu, to znaczy zamiast patrzeć się na wzory różnych wystrojów wnętrz powinniśmy odnaleźć swój styl.

Jeśli masz chęć poznać więcej informacji na ten wątek – odsyłam do strony www (http://www.partnerzy.pl/obsluga-dewelopera), gdyż znajdziesz tam dokładne dane, które wyjątkowo Cię zafascynują.

Ładne fototapety można znaleźć na tej stronie: demural.pl/fototapety/kwiaty.

kwiaty

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym motywem, jeśli chodzi o kreowanie swojego niepowtarzalnego mieszkania, są odwiedziny różnych targów staroci, gdzie znaleźć można wiele niezwykłych rzeczy. Można zakupić tam rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach, spotkamy tam meble z różnych okresów, oczywiście w różnym stanie, więc wszystko trzeba dokładnie pooglądać. Najważniejsze jednak, iż istnieje naprawdę sporo możliwości, żeby urządzić po swojemu swoje mieszkania, bez zatrudniania dekoratorów wnętrz, czy bez wielkich pieniędzy.