Kilka interesujących wskazówek i porad na temat tego, w jaki sposób wybierać zestaw rolet do swojego domu.

Okna zasłaniać można wieloma różnymi metodami. Do niedawna panowały klasyczne zasłony i firanki, aktualnie klienci coraz częściej wybierają inne rozwiązania, na przykład rolety. Ich popularność rośnie w szybkim tempie, także z tego powodu, że od całkiem niedawna powstała możliwość indywidualnych nadruków. Coraz więcej firm oferuje możliwość wydrukowania czegoś własnego, czy to będzie fotografia, czy też jakiś motyw, ceny za takie usługi do wysokich nie należą, więc trudno się dziwić, że rolety drukowane są tak popularne na rynku.

Bambusowe rolety okienne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sam nadruk jest ważny, stanowiąc bardzo ciekawy ozdobny element, jednak same rolety mają spore zalety, i nawet w standardowej wersji są chętnie kupowane. Samo ich działanie polega na tym, że w górnym fragmencie okiennicy przymocowany jest nawijający mechanizm z rolką materiału.

Bardzo interesuje Cię poruszana w tym tekście problematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten link oraz zdobądź cenne informacje (http://www.brumet.com.pl/)!

Przez jego opuszczanie okno zostaje zasłonięte, a jeżeli materiał zostanie podniesiony, to do pomieszczenia wpadać będzie więcej promieni słonecznych i w środku będzie po prostu jaśniej – oferowane są w dużej ilości odmian i modeli. Najpopularniejsze są rzecz jasna klasyczne rolety, do typowych okien prostokątnych. Jednak nie ma żadnych problemów, aby zamontować je również przy oknach znajdujących się pod skosem, przykładowo na poddaszach, czy nawet zupełnie poziomych – odpowiednie mechanizmy będą również pozwalać na takie zastosowanie. Natomiast mechanizmy różnią się w zależności od producenta wykonaniem i wyglądem, lecz klienci z reguły zbytniej uwagi na to nie zwracają, skupiając się przede wszystkim na wyborze tkaniny zasłaniającej.

Fotorolety w salonie

Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl
O tym, że wydrukować na nich można wszystko co się chce już było wspominane, lecz istotne są również przezroczystość i grubość zastosowanej tkaniny. Od tego zależała bowiem będzie ilość wpuszczanego do pomieszczenia światła, a tym samym możliwość uzyskania odpowiedniego zaciemnienia. Niektóre z materiałów dodatkowo są pokryte specjalną warstwą odbijającą promienie słoneczne, dzięki temu w pomieszczeniu nawet w upalniejsze dni nie będzie gorąco – Fivaro.