Kilka istotnych informacji o zastosowaniu oświetlenia typu LED, dlaczego jest ono obecnie tak popularne.

W ostatnich latach oświetlenie typu led zaczęło bardzo zyskiwać na popularności. Będzie to wynikać z paru rzeczy, ale mając na uwadze plusy technologii trudno się dziwić, że tak właśnie jest. Po pierwsze żarówki ledowe są dużo bardziej oszczędne od tradycyjnych, i to różnica jest rzeczywiście spora, bo kilkukrotna. Przy kilku lampach w domu różnice na rachunkach będą faktycznie spore, nawet biorąc pod uwagę wyższe ceny za żarówki ledowe w ciągu kilku miesięcy powinny się one zwrócić.

światła led

Autor: Terry Robinson
Źródło: http://www.flickr.com
Dodatkowo cechują się one dużo większą wytrzymałością od tradycyjnych źródeł światła, więc ich zakup tym bardziej jest opłacalny, gdyż będzie je trzeba znacznie rzadziej zmieniać. Jak można przeczytać w specyfikacjach, porządna żarówka ledowa powinna wytrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy godzin świecenia, co jest dwudziestokrotnie dłuższym okresem od zwykłych żarówek. Jeśli dołoży się do całości dużą odporność na mechaniczne uszkodzenia i możliwość wybrania barwy świecenia, to jasnym się staje, dlaczego wszyscy je kupują – Trilux. Większość oferowanych w sklepach żarówek ledowych bez najmniejszego problemu będzie pasować do tradycyjnych oprawek, jakie posiada większość używanych lamp. Posiadają one typowy gwint, przez co spokojnie można nimi zastępować zwykłe, tradycyjne żarówki.

Jeżeli masz zamiar dowiedzieć się więcej na ów dział, zapewne zda się tu bieżąca wiadomość (https://www.brumet.com.pl/meble-nierdzewne/). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swe kwalifikacje.

Jednak ledowe oświetlenie daje dużo większe możliwości, więc i różnego rodzaju opraw przeznaczonych właśnie pod nie jest coraz większa ilość w sklepach.

oprawy led

Autor: LANE Boys RC
Źródło: http://www.flickr.com
Sporą popularnością klientów cieszą się na przykład oprawy do wbudowania. Wykorzystuje się je często w różnego rodzaju meblach, podwieszanych sufitach i wszędzie tam, gdzie będzie potrzeba zamontowania kilku punktowych źródeł światła. Niezwykle oryginalnie prezentują się także najróżniejsze oprawy wiszące, dzięki możliwościom ledów projektanci mogą aktualnie całkiem sporo poszaleć. W takich oprawach można wykorzystać na przykład taśmy, przez co nie jest się ograniczonym tylko do tradycyjnych kształtów, lecz da się zaprojektować praktycznie każdy wzór, jaki się zechce – jak montować oprawy wiszące.