Kilka porad o tym, jak praktycznie wykończyć dziecięcy pokój.

Wykańczając dziecięcy pokój warto pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy każde dziecko w rodzinie będzie miało swój oddzielny pokój, w takim przypadku będzie można wszystko urządzić praktycznie, wygodnie, a jednocześnie w zgodzie z wymaganiami młodego użytkownika.

szafka do pokoj dziecięcego

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak w wielu przypadkach jedno z pomieszczeń musi dzielić rodzeństwo, i wtedy niezbędne jest takie urządzenie wszystkiego, aby wszystkim było wygodnie. Przede wszystkim należy wiedzieć o tym, że nie da się zakupić jednego uniwersalnego kompletu mebli na cały okres rośnięcia, od niemowlaka do nastolatka. Meble muszą zwiększać się razem z ich użytkownikiem, bo inaczej ich użytkowanie nie tylko będzie niewygodne, ale może także być nawet niebezpieczne. W okresie niemowlęcym będzie przede wszystkim niezbędne bezpieczne, wygodne łóżeczko, najlepiej z wyciąganymi szczebelkami, żeby maluch mógł zwiedzać świat – więcej informacji o producencie mebli dziecięcych. Dodatkowo niewielki stolik, krzesełko i komoda i to w zasadzie powinno wystarczyć, więcej zmian potrzebne będzie jak pojawi się potrzeba uczenia się.

dzieci

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Dla pięciolatka można już kupić meble, jakie powinny posłużyć więcej czasu. Jeśli się kupi jakieś praktyczne, uniwersalne zestawy mebli dla dzieci, to nawet nastolatek będzie mógł korzystać z nich, pod warunkiem, że nie ulegną zniszczeniu – zestawy mebli dla dzieci. Łóżko też już można wybrać pełnowymiarowe – nie ma żadnego problemu żeby spał na takim sześciolatek, a jak w wieku piętnastu lat będzie duży, to zapewne też się sprawdzi i będzie dobre. Koniecznym wyposażeniem dziecięcych pokojów są biurka. Tu bardzo dobrym rozwiązaniem są biurka z regulacją wysokości, w pewnym sensie będą one rosnąć razem z ich właścicielem. Są one dość kosztowne, jeżeli więc ktoś nie będzie chciał wydawać za dużo, to może pomyśleć o klasycznej konstrukcji z dobrym, obrotowym krzesłem. Z pewnością przydadzą się również półki dla dzieci, na jakich będzie można poukładać wszystkie zeszyty, książki i przybory do szkoły – dioralino.pl/polki-c-4.html. Urządzając pokój warto pamiętać, że niejeden producent (zobacz producenci gniazdek elektrycznych) mebli dziecięcych pozwala na znaczne modyfikacje i przeróbki swoich wyrobów, przez co będzie można wszystko bardzo dobrze dopasować.