Kilka przykładowych porad na temat tego, w jaki sposób praktycznie wykończyć przedpokój o małej szerokości.

Przedpokoje są pomieszczeniami, które są często dość niewygodne do meblowania. W dużym stopniu wynika to z ich kształtu. Przedpokoje w wielu domach i mieszkaniach są długie ale wąskie, a do tego z paroma drzwiami do reszty domowych pomieszczeń, i w takiej sytuacji stwarza to wiele problemów podczas meblowania. A w końcu przedpokój jest niejako wizytówką domu lub mieszkania, bo to właśnie w nim wita się swoich gości.

szafki i komody

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też powinno się przypilnować tego, aby był wygodny i funkcjonalny, na szczęście jest sporo pomysłów, które na pewno w tym pomogą. Przede wszystkim należy zadbać o należyte oświetlenie, bo przeważnie przedpokoje nie mają okien i jest w nich zwyczajnie ciemno. Należy przy tym nie ograniczać się tylko do pojedynczego, rozwieszonego u góry źródła światła, można także pomyśleć o bocznym oświetleniu. Rozłożone na całej długości pomieszczenia punktowe, nieduże lampki nie tylko dużo lepiej rozświetlą wnętrze, ale dodatkowo powiększą je optycznie i sprawią, że będzie dużo przyjemniejsze. Kolejną rzeczą są meble. W przypadku wąskich przedpokojów koniecznie należy zwrócić uwagę na to, aby były one lekkie i dobrze wtapiały się w otoczenie. Istotne są także rozmiary, na przykład obecne w każdym przedpokoju szafki na buty nie powinny być zbyt szerokie, bo zwyczajnie będą przeszkadzać. Należy znaleźć taki model na przykład: , żeby zajmował jak najmniej miejsca, na przykład wykorzystując inny sposób ułożenia butów w środku.

buty w przedpokoju

Autor: DJ Bustos
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli będzie taka możliwość, to najlepszym wyjściem będzie wykonanie mebli na wymiar. Będzie je wtedy można precyzyjnie dopasować do każdego kąta, jeżeli się to dobrze zrobi, to będą nie tylko bardzo funkcjonalne, ale także dobrze będą wyglądać. Jeśli chodzi o meble, to w przedpokoju może się także przydać szafa na płaszcze i kurtki, bardzo dobrze się tu sprawdzają szafy z drzwiami przesuwnymi.

Nie masz ochoty zakończyć interesującego tematu na jednym poście? Więc zachęcamy do nowych – kliknij w źródło sprzątanie śląsk i wejdź na zbliżoną stronę.

W wielu przedpokojach pojawia się także niewielka komoda 3 szuflady, w której przykładowo można trzymać rozmaite szaliki, czapki albo podręczne drobiazgi (komoda trzy szuflady).