Kładziemy terakotę w toalecie, na co zwrócić uwagę?

Stawiając na kładzenie kafelek w toalecie, powinniśmy trzymać się pewnych prawideł. Umywalnia jest poniekąd wizytówką naszego mieszkania.
Ażeby uzyskać stosowny rezultat częstokroć w umywalnię inwestujemy wiele pieniążków, zatem warto zastanowić się nad właściwym doborem użytych płytek, jak także należytym wyborem fachowca, gdyż poprawnie położone płytki są kluczem do sukcesu.

Białe płytki ceramiczne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Nawet najładniejsze, najmodniejsze płytki niewłaściwie kładzione mogą okazać się koszmarem. Okaże się na przykład, że nie tylko trzaskają, wycierają się, ale również nie trzymają poprawnej szczelności. Toaleta jest punktem o podwyższonej wilgotności, w związku, z czym powinniśmy szczególną uwagę zwracać na przygotowanie nawierzchni pod płytki Lubin. Jak wiemy w toalecie może dojść do chwilowego, pełnego kontaktu z wodą dla przykładu przez zalanie wodą z pralki. I jeżeli płytki zostały niewłaściwie umocowane (podłoże nie było pokryte gruntem lub folią w płynie) dojść może do odklejania się przedtem założonych płytek. Przed położeniem płytek nawierzchnia powinna być oczyszczona, bez kawałeczków luźno niezwiązanych fragmentów. Co więcej musi być pozbawiona kurzu, tłuszczu a także innych zanieczyszczeń a finalnie – odpowiednio zagruntowana jak też oczywiście pozbawiona nierówności. Dzięki w taki sposób przyszykowanych powierzchniom mamy duże szanse na sukces naszej inwestycji.
Fachowa firma firma budowlana – (krakowskie firmy budowlane) Lubin – zwracać będzie uwagę na zagwarantowanie szczelności szczególnie w tych miejscach, w których istnieje podwyższone ryzyko przenikania wody. Tymi szczególnym miejscami będą brodzik zbudowany z terakoty oraz mury wokół brodzika oraz kabiny prysznicowej.

W celu zagwarantowania szczelności możemy zastosować odpowiednie taśmy a także kołnierze, jakie skonstruowane są z tworzywa sztucznego oraz odporne są na działanie wilgoci oraz środków chemicznych. Jak znaleźć sprawdzoną firmę? Wystarcza w przeglądarkę wbić przykładowo: glazurnictwo – -> więcej.