Komfort w swoim mieszkaniu poprawiany jest przez niejeden czynnik – drzwi i okna mogą być jednym z nich!

Pewność, że w swoim domu jesteśmy bezpieczni jest istotna do tego, by swobodnie czuć się w każdym pokoju. Jednakże oprócz bezpieczeństwa niezmiernie istotne jest, aby samemu zapewnić sobie uczucie komfortu w każdym dniu. Niekiedy wydawać by się mogło, że to, co związane z uczuciem komfortu nade wszystko wiąże się z meblami – sofą oraz łóżkiem, jednak także te elementy, jakie pozornie są stałe i niezmienne, też mają wpływ na wygodę.

ościeżnica

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Rozkład drzwi oraz okien jest jednym z przykładów, jaki ukazuje, że przecież w zależności od ich rozmiaru oraz ułożenia decydują one o takich sprawach, jak na przykład wnoszenie przez drzwi nowego biurka do pokoju dziecinnego oraz ulokowanie go w miejscu przy oknie, gdzie jest dużo światła. Drzwi wewnętrzne powinny być stabilne, gdyż każdy, kto ma małe dziecko, orientuje się, że jest one narażone na wiele urazów – www.

Niewielu też sobie sprawę z tego, iż to właśnie z drzwi korzystamy niezliczoną ilość razy tygodniowo, a może i na dzień. Kto policzył ile razy ościeżnica służyła nam do zmiany lokalizacji z jednego pokoju na drugi? Chyba nikt nie zwraca na to uwagi, a jednakże fakt ten jest zasadniczy. Wybór drzwi zdecydowanie trzeba przemyśleć. Identycznie rzecz ma się z oknami. Ich rozmiar w bezpośredni sposób oddziałuje na na dostępność naturalnego światła. Znacznie lepiej korzystać z ostatnich promieni słońca niż włączać światło w pokoju. Trwonienie energii w końcu nie jest wskazane.

Miejmy na uwadze detale w naszym życiu, bowiem to one tworzą rzeczywistość. Nie jest dobrze naturalnie koncentrować się na kwestiach podrzędnych, jednak przy doborze drzwi czy okien dobrze rozważmy swój wybór. Duże okna to więcej światła, ale też więcej sprzątania. Niewielkie okna natomiast to ciemność w pomieszczeniach i nienaturalny efekt wizualny.

Przeszklone na dwa pietra przestrzenie to raczej rzeczywistość biura, choć kto powiedział, że nie możemy zakosztować jej architektonicznego charakteru w swoim domu? Czasem warto jest odważyć się na coś szalonego oraz być pewnym, że nasze miejsce życia będzie ciekawe. Większe okna, a może brak drzwi między pokojami? Stylizowane na średniowieczne wykończenia klamek czy może klasyczna harmonia? Wybór jest uzależniona od nas.