Komfortowe łóżko do spania to podstawa dobrego funkcjonowania — dla par musi być ono również stosunkowo szerokie

Ciężko wyobrazić sobie, żeby małżonkowie byli w stanie spać na zbyt wąskich łóżkach. Należy więc wyjść na przeciw ich wymaganiom.
sypialnie w naszych domach nie bywają zbyt duże.

łóżko 180x200

Autor: Grupa Scanmed Multimedis
Źródło: Grupa Scanmed Multimedis
ścianki
klient

Autor: Newmedia-Art.pl
Z tego powodu duża część ludzi pragnie tak zagospodarować przestrzeń, by pokój mimo wszystko był optycznie duży. Przy wielu meblach trzeba kombinować, ale nie wolno iść na żadne kompromisy, jeśli chodzi o łóżko. Będziemy wszakże spać na nim ładne kilka lat (albo nawet dłużej). Pamiętajmy o tym, że jeśli mamy małe dzieci, to zapewne będą one przybiegać nad ranem, żeby przy nas spać. Problem polega na tym, że wszyscy będziemy musieli się jakoś w łóżku zmieścić. Dobrym pomysłem będzie zatem łóżko 180×200 cm. Naprawdę nie pożałujemy swej decyzji. Da się kupić węższą szafę, ale na łóżko (sprawdź również – łóżka metalowe) nie wolno nam żałować miejsca w sypialni. Aby tak szerokie łóżko nie zarwało się, powinno być wykonane z mocnych materiałów. Poza tym musi być również solidnie zamontowane. Muszą być w tym celu zastosowane mocne śruby. Pamiętajmy też o tym, że tak duże łóżko można wykorzystać na trzymanie wielu rzeczy. W szufladach pod łóżkiem zapewne zmieszczą się koce oraz pościel, zimowe buty i czapki, ale również różne inne rzeczy — jak namioty albo deski do prasowania. Wszystko zależy od naszej inwencji.

Łóżko zostanie przywiezione do nas w sporych pudłach i będzie trzeba je własnoręcznie złożyć. Nie trzeba się jednak tego obawiać, gdyż powinno być to naprawdę raczej proste.